Колісничний Кухуліна — Лаег. КЕЛЬТCЬКА МІФОЛОГІЯ

Колісничний Кухуліна — Лаег. КЕЛЬТCЬКА МІФОЛОГІЯ

Лаег (у міфології валлійських кельтів) — колісничний Кухуліна. Колісничі грали помітну роль в культурі кельтів. За легендою, Лаег бився поряд із Кухуліном в його останній битві і підставив власні груди під спис, пущений в його пана. Але це не допомогло, і Кухулін знайшов в цій битві свою смерть.

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Гвіневра — дружина короля Артура і таємна любов лицаря сера Ланселота Озерного. У легендах про лицарів Круглого столу Гвіневру завжди порівнюють з Оленою Троянською, оскільки обидві красуні принесли нещастя тим, хто їх кохав.

Конхобар — король Ольстера, син Фахтна Фахтнаха і Нессі, красуні, яка зачала Конхобара від друїда Катбада напередодні весілля.

Куллох — у валлійській міфології син одного з лицарів короля Артура. Щоб одружитися на своїй коханій Олуен, донці злісного велетня Іспаддадена, виконав тридцять дев’ять важких випробувань Іспаддадена.

Кухулін — непереможний воїн, герой, центральний персонаж багатьох саг, чия запальність часто заподіювала горя йому самому і оточуючим. Матір’ю Кухуліна була Дехтіре, онучка бога Аонгуса, батьком бог Луг.

Кельтська міфологія, Колісничний Кухуліна — Лаег

Повернутися на сторінку Міфологія кельтів