Валлійський Геракл — Куллох. КЕЛЬТCЬКА МІФОЛОГІЯ

Валлійський Геракл — Куллох. КЕЛЬТCЬКА МІФОЛОГІЯ

Куллох (у міфології валлійських кельтів) — син одного із лицарів короля Артура. Накладене мачухою, що ненавиділа його, закляття дозволяло Куллоху одружитися тільки на Олуен, донці злісного велетня Іспаддадена. Юнак шукав Олуен більше року, тому що вони з Олуен покохали один одного з першого погляду. Куллоху залишилося лише переконати Іспаддадена віддати за нього доньку. Як і у ірландського одноокого бога смерті Балора, повіки велетня були такі важкі, що йому доводилося піднімати їх вилами. Жених не сподобався валлійському велетню. Розмовляючи, Іспаддаден не раз мітив отруєним списом в Куллоха і його товаришів, але тим вдавалося перехопити зброю.

Велетень дав згоду на шлюб доньки за умови, що Куллох пройде ряд важких випробувань: викорчовуватиме ліс, спалить дерева, удобрить золою землю і зоре її — за один день; змусить бога землеробства Амаетона виростити врожай; попросить бога-коваля Гованнона викувати плуг; приведе чотирьох могутніх биків; дістане чарівне насіння. Потім добуде мед в дев’ять разів солодше меду, зібраного молодим роєм; принесе чарівну чашу і кошик дуже смачного м’яса; запозичить у підводного короля Гвіддбвілла ріг для вина, а у Теірту — чарівну арфу, яка грала сама; зловить птахів красуні Ріаннон, спів яких будив мертвих, а живих занурював у сон. Потім розшукає чарівний котел; для гоління велетня пристосує ікло дикого кабана і зробить крем з крові відьми; вкраде чарівного собаку з повідком і нашийником; найме мисливця Мабона, сина Модрон, якого спочатку потрібно визволити з темниці; відшукає дивовижного коня і гончих псів; витягне із золотої щетини лютого вепра гребінець, ножиці і бритву; вмовить ворогів Іспаддадена відвідати його замок. Всього Куллох повинен виконати 39 завдань Іспаддадена.

Не злякавшись важких випробувань, Куллох за допомогою лицарів короля Артура і союзників божого походження виконав усі завдання, після чого одружився на своїй ненаглядній красуні Олуен. І вона була йому єдиною дружиною до самої його смерті.

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Садб — богиня, що втілює лагідність, кохана Фінна Маккула, проводиря фіана, дружини Верховного короля. Садб, по волі злісного друїда вимушена була велику частину життя провести в лісі у вигляді олениці.

Тараніс — бог грому, блискавок і небесного вогню. Один із прадавніх кельтських богів доримського часу.

Тевтат — бог общини, племінного колективу, покровитель військової і мирної діяльності кельтів.

Цернунн — бог лісу і диких тварин і бог достатку. Можливо, Цернунн був владикою підземного царства та пов’язаний із циклами вмирання і відродження природи. Цернунн був найбільш колоритним міфологічним богом кельтів, що не піддався римській асиміляції.

Кельтська міфологія, Валлійський Геракл — Куллох

Повернутися на сторінку Міфологія кельтів