Король Ольстера Конхобар. КЕЛЬТCЬКА МІФОЛОГІЯ

Король Ольстера Конхобар. КЕЛЬТCЬКА МІФОЛОГІЯ

Конхобар (в ірландській міфології) — король Ольстера, син Фахтна Фахтнаха і Несси, красуні, яка, за однією із версій, зачала Конхобара від друїда Катбада напередодні весілля. Незабаром після весілля її чоловік помер, і за Нессою став доглядати її звідний брат і спадкоємець престолу Фергус Мак Рот. Несса наважилася вийти за нього заміж лише за умови, що він дозволить Конхобару правити Ольстером впродовж року. Король погодився і навіть подарував юнакові свою зброю. Честолюбна і вольова королева навчила сина всьому, що необхідно великому правителеві, і коли у вказаний строк Фергус Мак Рот повинен був знову зайняти трон, жителі Ольстера дружно відмовилися його визнати.

Король Конхобар був давно одружений, коли шалено закохався в Деірдру, доньку вождя Ольстера. При народженні дівчинки друїд Катбад передбачив, що вона виросте найкрасивішою жінкою Ірландії і вийде заміж за короля, але принесе рідній землі нещастя. На той час, коли Деурдре виросла, Конхобар був вже старий. Дівчина з відразою відкинула його домагання і втекла з красивим молодим воїном Наойзе. Але король не збирався відмовлятися від своєї любові. Конхобар скликав в королівську резиденцію Емайн Маху свою свиту, загін славних воїнів — знамениту Червону Гілку і організував переслідування і вбивство Наойза, щоб одружитися на Деірдрі. У відчаї вона покінчила з життям, кинувшись з колісниці.

Конхобар був вбитий з пращі чарівним каменем — це був знаменитий брейнбол, куля, зліплена Коналлом із мізків вбитого їм лейнстерського короля. Снаряд засів в черепі Конхобара, і через декілька років, коли Конхобар Мак Несса впав в лють, «куля з мізків» вбила його.

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Морріган — богиня війни і смерті на полі бою, яка допомагала Племенам богині Дану. Морріган сприймають як окреме божество, і як триіпостасну богиню, яку ототожнюють з іншими богинями війни: Махой, Бадб і Немаін.

Немаін (жахлива, злісна) — богиня війни. Разом із Бадб, Морріган і Махою вона оберталася на чарівну діву або ворона, яка перебувала над полі битви.

Немона  — одна із найдавніших богинь, яка була покровителькою домівки, верховною жрицею кельтських обрядів і богинею-захисницею общини кельтів.

Кельтська міфологія, Король Ольстера Конхобар

Повернутися на сторінку Міфологія кельтів