Кельтська богиня Керідвен — богиня родючості. КЕЛЬТCЬКА МІФОЛОГІЯ

Кельтська богиня Керідвен —  богиня родючості. КЕЛЬТCЬКА МІФОЛОГІЯ

Керідвен (у валлійській міфології кельтів) — богиня родючості і мати Афагдду, найпотворнішого чоловіка на світі. Щоб якось компенсувати цей недолік, Керідвен один рік і один день варила в котлі знання напій, який повинен був зробити Афагдду мудрим і шанованим. Наглядав за котлом її другий син, Гвіон Бах. Проте Афагдду не судилося набути пророчий дар: крапля зілля потрапила на палець, Гвіону Баху, і той злизав її. У люті Керідвен впіймала і з’їла винуватця, але згодом відродила його у вигляді Таліесіна, найбільшого з валлійських бардів усіх часів.

У богині був ще один не менш потворний син, безстрашний воїн Морфан. Він бився на стороні короля Aртура в його останній битві при Камлані. На початку битви лицарі Мордреда побоювалися вступати у бій з Морфаном, оскільки вважали, що подібну потворність може мати тільки Сатана.

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Керідвен — богиня родючості і мати потворних синів Афагдду і Морфана. Лицарі побоювалися вступати у бій із Морфаном, оскільки вважали, що подібну потворність може мати тільки Сатана.

Луг — бог світла, пов’язаний із солярним культом. Його завжди зображували молодим красивим воїном. У жилах Лугу текла кров фоморів, він онук одноокого ірландського бога Балора, вождя фоморів, які боролися з Племенами богині Дану за владу над Ірландією.

Мананнан — син бога морів Лера. Він отримав своє ім’я від назви острова Мен, розташованого в Ірландському морі на півдорозі від Ірландії до Британії. Мананнан також був божеством моря, чарівником і цілителем, владикою острова Блаженних, де жив в замку Емхайн.

Кельтська міфологія, Кельтська богиня Керідвен — богиня родючості

Повернутися на сторінку Міфологія кельтів