Гвіневра — дружина короля Артура. КЕЛЬТCЬКА МІФОЛОГІЯ

  Гвіневра — дружина короля Артура. КЕЛЬТCЬКА МІФОЛОГІЯ

  Гвіневра (Гуінівера, Гіньєвра) — дружина короля Артура і таємна любов лицаря сера Ланселота Озерного.

  У легендах про лицарів Круглого столу Гвіневру завжди порівнюють з Оленою Троянською, оскільки обидві красуні принесли нещастя тим, хто їх кохав. Краса королеви змусила племінника Артура, сера Мордреда, у відсутність короля захопити Камелот і силою змусити королеву Гвіневру одружитися з ним і відректися від короля Артура.

  Битва між суперниками із-за Гвіневри при Камлані поклала край золотому століттю британського лицарства. Смертельно поранений Артур був відвезений на таємничий острів Аваллон, а його дружина віддалилася в монастир, де і померла. Існує старовинне повір’я, що її тіло було похоронене в монастирі Гластонбері, неподалік від могили короля Артура.

  Саме Гластонбері ототожнюється в деяких легендах про короля Артура з дивовижним островом Аваллоном — Яблучним островом, земним раєм, — куди був перенесений король Артур і де він перебуває і до цього дня — живе в підземному гроті або перетворився на ворона — чекаючи, коли настане час його повернення у Британію для її звільнення від поневолювачів.

  Гластонбері реально існував неподалік від Бата (Соммерсетшір) поблизу уельської межі, і був скасований лише в 1539 році англійською Реформацією. На території абатства була дійсно виявлена могила, ймовірно короля Артура, що принесло великі вигоди і монастирю, і правлячій нормандській королівській династії, бо усувало версію «приходу» воскреслого короля Артура.

  ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

  Діан Кехт — бог лікування, часто зображувався з величезною п’явкою або змією в руках. Діан Кехт виліковував будь-якого пораненого племені Дану, якщо тільки у нього не відрубана голова, не пошкоджений мозок і не зламаний хребет.

  Домну — фоморська богиня, мати Індеха, царя фоморів. Зазвичай зображалася увінчаною оленячими або цапиними рогами, і в шкурах жертовних тварин. Більшість демонів-фоморів були вигнані з Ірландії, а частина демонічних істот, у тому числі і богиня Домну безповоротно сталі мешканцями підземного світу.

  Езус —бог битв, що вимагав людських жертв, неодмінно повішених на дереві.

  Кельтська міфологія, Гвіневра — дружина короля Артура

  Повернутися на сторінку Міфологія кельтів

  Комментарии закрыты.