Кельтський бог Гоібніу — бог-коваль. КЕЛЬТCЬКА МІФОЛОГІЯ

Кельтський бог Гоібніу —  бог-коваль. КЕЛЬТCЬКА МІФОЛОГІЯ

Гоібніу (у кельтській міфології) — бог-коваль, що належить до Племен богині Дану, який всього трьома ударами молота зміг викувати прекрасний меч. Саме Гоібніу скував богам зброю, за допомогою якої вони отримали рішучу перемогу над демонами-фоморами у другій битві при Мойтурі, а також чарівний напій, який підтримував їх сили у битві.

Разом із Дагда вважався власником невичерпного магічного котла і хазяїном бенкетного залу у підземному світі. Разом із братами, богом-теслярем Лухтою і бронзових справ майстром Кредне, він складав тріаду кельтських богів ремесла. Вони з дивовижною швидкістю лагодили зброю богам Племен богині Дану прямо на полі бою.

Образ Гоібніу відповідає богам, майстрам ковальських справ Гефесту і Вулкану в грецькій і римській міфологіях.

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Гоібніу — бог-коваль, належить до Племен богині Дану, який всього трьома ударами молота міг викувати прекрасний меч. Саме Гоібніу виготовив богам зброю, за допомогою якої вони отримали перемогу над демонами-фоморами.

Дагда — один із богів Племен богині Дану, хазяїн котла достатку. Дагда, персонаж багатьох давньоірландських легенд, втілював у собі риси всемогутніх представників царства мертвих, божих правителів світу.

Дану — мати-прародителька, що дала ім’я расі прекрасних, але гнівливих богів Племен Дану, які правили Ірландією до приходу синів Миля. У валлійській міфології Дану відповідає Дон.

Кельтська міфологія, Кельтський бог Гоібніу — бог-коваль

Повернутися на сторінку Міфологія кельтів