Вожді, герої, мудреці і мандрівники кельтів. КЕЛЬТCЬКА МІФОЛОГІЯ

  Вожді, герої, мудреці  і мандрівники кельтів. КЕЛЬТCЬКА МІФОЛОГІЯ

  1. Гвіневра

  Гвіневра — дружина короля Артура і таємна любов лицаря сера Ланселота Озерного. У легендах про лицарів Круглого столу Гвіневру завжди порівнюють з Оленою Троянською, оскільки обидві красуні принесли нещастя тим, хто їх кохав.

  2. Конхобар

  Конхобар — король Ольстера, син Фахтна Фахтнаха і Нессі, красуні, яка зачала Конхобара від друїда Катбада напередодні весілля.

  3. Куллох

  Куллох — у валлійській міфології син одного з лицарів короля Артура. Щоб одружитися на своїй коханій Олуен, донці злісного велетня Іспаддадена, виконав тридцять дев’ять важких випробувань Іспаддадена.

  4. Кухулін

  Кухулін — непереможний воїн, герой, центральний персонаж багатьох саг, чия запальність часто заподіювала горя йому самому і оточуючим. Матір’ю Кухуліна була Дехтіре, онучка бога Аонгуса, батьком бог Луг.

  5. Лаег

  Лаег — в ірландській міфології колісничний Кухуліна. Кельти славилися мистецтвом вести бій на колісницях, майстерність Лаега зіграла велику роль в перемогах Кухуліна

  6. Мельдун

  Мельдун — один із найбільш знаменитих мандрівників. Про саги, що оповідають про подорожі і пригоди Мельдуна говорять, що в них зібрана «уся мудрість Ірландії».

  7. Оісін

  Оісін — славний бард, син Фінна Макулла, мудреця і провидця. Його знаменита пригода пов’язана з Ніам, донькою бога моря.

  8. Прідері

  Прідері — син Пуйла, володаря Аннона, потойбічного світу, і нещасної красуні Ріаннон.

  9. Пуйл

  Пуйл — владика Діведа, чий авторитет був визнаний навіть в Анноні, потойбічному світі валлійців.

  10. Ріаннон

  Ріаннон — донька Хереідда, мала магічні здібності: вважалося, що спів її птахів міг розбудити мертвих, а живих навантажити в сон.

  11. Фінн Маккул

  Фінн Маккул — герой, мудрець і провидець. Центральним епізодом міфів про Фінне є його перемога над однооким чудовиськом. Використовуючи чарівний спис, Фінн убив гобліна. Міфи про Фінне відносять до III століття нашої ери.

  Кельтська міфологія, Вожді, герої, мудреці і мандрівники кельтів

  Повернутися на сторінку Міфологія кельтів

  Комментарии закрыты.