Вожді, герої, мудреці і мандрівники кельтів. КЕЛЬТCЬКА МІФОЛОГІЯ

Вожді, герої, мудреці  і мандрівники кельтів. КЕЛЬТCЬКА МІФОЛОГІЯ

1. Гвіневра

Гвіневра — дружина короля Артура і таємна любов лицаря сера Ланселота Озерного. У легендах про лицарів Круглого столу Гвіневру завжди порівнюють з Оленою Троянською, оскільки обидві красуні принесли нещастя тим, хто їх кохав.

2. Конхобар

Конхобар — король Ольстера, син Фахтна Фахтнаха і Нессі, красуні, яка зачала Конхобара від друїда Катбада напередодні весілля.

3. Куллох

Куллох — у валлійській міфології син одного з лицарів короля Артура. Щоб одружитися на своїй коханій Олуен, донці злісного велетня Іспаддадена, виконав тридцять дев’ять важких випробувань Іспаддадена.

4. Кухулін

Кухулін — непереможний воїн, герой, центральний персонаж багатьох саг, чия запальність часто заподіювала горя йому самому і оточуючим. Матір’ю Кухуліна була Дехтіре, онучка бога Аонгуса, батьком бог Луг.

5. Лаег

Лаег — в ірландській міфології колісничний Кухуліна. Кельти славилися мистецтвом вести бій на колісницях, майстерність Лаега зіграла велику роль в перемогах Кухуліна

6. Мельдун

Мельдун — один із найбільш знаменитих мандрівників. Про саги, що оповідають про подорожі і пригоди Мельдуна говорять, що в них зібрана «уся мудрість Ірландії».

7. Оісін

Оісін — славний бард, син Фінна Макулла, мудреця і провидця. Його знаменита пригода пов’язана з Ніам, донькою бога моря.

8. Прідері

Прідері — син Пуйла, володаря Аннона, потойбічного світу, і нещасної красуні Ріаннон.

9. Пуйл

Пуйл — владика Діведа, чий авторитет був визнаний навіть в Анноні, потойбічному світі валлійців.

10. Ріаннон

Ріаннон — донька Хереідда, мала магічні здібності: вважалося, що спів її птахів міг розбудити мертвих, а живих навантажити в сон.

11. Фінн Маккул

Фінн Маккул — герой, мудрець і провидець. Центральним епізодом міфів про Фінне є його перемога над однооким чудовиськом. Використовуючи чарівний спис, Фінн убив гобліна. Міфи про Фінне відносять до III століття нашої ери.

Кельтська міфологія, Вожді, герої, мудреці і мандрівники кельтів

Повернутися на сторінку Міфологія кельтів