Гавейн — лицар короля Артура. КЕЛЬТCЬКА МІФОЛОГІЯ

Гавейн — лицар короля Артура. КЕЛЬТCЬКА МІФОЛОГІЯ

Гавейн (в кельтській міфології) — найчемніший лицар короля Артура, ворог сера Ланселота. Одного разу в зал замку Камелот в’їхав величезний вершник і викликав одного із присутніх на поєдинок з відсіканням голови. Подібно до Кухуліну, виклик Зеленого лицаря прийняв сер Гавейн, який одним ударом зніс голову незнайомцеві.

Проте велетень як ні в чому не бувало запросив суперника рівно через рік на своїй голові випробувати силу його бойової сокири. Минув рік, і сер Гавейн поспішив на зустріч. По дорозі він зупинився в замку сера Берсілака де Хаутдезерта, чия дружина, славна красою, намагалася спокусити його, але лицар лише погодився прийняти від неї зелений пояс. Прибувши на місце поєдинку, він дізнався, що Зелений лицар не хто інший, як сер Берсілак, зачарований Морганой ле Фай, сестрою короля Артура.

Довго тривав поєдинок на списах, мечах і сокирах. Три рази злітала сокира над шиєю сера Гавейна. Двічі вона пролітала мимо, оскільки лицар не зловжив гостинністю хазяїна. Утретє сокира залишила легкий поріз, і сер Гавейн здригнувся. Сокира не відрубала йому голову, адже Гавейн прийняв подарунок красуні виключно з чемності. Відтоді лицар носив зелений пояс як нагадування про свій гріх.

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Беленус — бог сонця. Беленус — гальський Аполлон, подібно до класичного бога, з яким він ототожнювався, мав функцію лікаря. Але особливо він шанувався як божий патрон теплих джерел.

Бран — бог потойбічного світу, син бога морів Лліра, правитель Британії. Бран міг дивовижним чином переходити моря і переносити своє військо на власній спині.

Бригід — богиня лікування і родючості, що допомогла жінкам під час пологів. Дружина бога Бреса, який очолював Племена богині Дану. Культ її був поширений по усій Ірландії і Британії, де її гущавині називали Бригантія.

Кельтська міфологія, Гавейн — лицар короля Артура

Повернутися на сторінку Міфологія кельтів