Галахад — лицар короля Артура. КЕЛЬТCЬКА МІФОЛОГІЯ

Галахад — лицар короля Артура. КЕЛЬТCЬКА МІФОЛОГІЯ

Галахад (в кельтській міфології) — єдиний лицар короля Артура, якому довелося побачити святий Грааль в його істинному виді. Згідно із легендами, пошуки Граалю, чаші з кров’ю Ісуса Христа, яку зібрав Йосип Арімафейський, були метою лицарів Круглого столу, і один із стільців за столом завжди був вільний для того, хто знайде Грааль. Поки його не зайняв сер Галахад, будь-який лицар, який сідав на стілець, провалювався крізь землю. Сер Галахад, гідний лицар, першим дав обітницю знайти Грааль, і більшість лицарів наслідували його приклад.

Після цього відбувалися різні чудеса, і серові Галахаду припало навіть на деякий час стати королем, але він терпляче чекав виконання свого заповітного бажання покинути цей світ. Лише отримавши причастя у давно померлого Йосипа Арімафейського, сер Галахад зміг потримати Грааль в руках, а потім, коли він благоговійно ліг на коліна, щоб помолитися про своє позбавлення, його душа несподівано звільнилася від тіла і «величезну безліч ангелів захопили її до небес».

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Аонгус — бог любові, син батька богів і покровителя друїдів Дагда і богині води Боанд. У грецькій міфології йому відповідає Ерот.

Балор — одноокий бог смерті і чаклун, проводир потворних демонів-фоморів, що правили Ірландією до Племен богині Дану. Балор вражав ворогів смертоносним поглядом свого єдиного ока.

Бадб — богиня війни, смерті і битв. Вважалося, що поява Бадб під час битви надавала воїнам відвагу і божевільну хоробрість, і навпаки відсутність богині викликала невпевненість і страх.

Кельтська міфологія, Галахад — лицар короля Артура

Повернутися на сторінку Міфологія кельтів