Фомори — демонічні істоти кельтів. КЕЛЬТCЬКА МІФОЛОГІЯ

Фомори — демонічні істоти кельтів. КЕЛЬТCЬКА МІФОЛОГІЯ

Фомори («нижні демони») (в міфології ірландських кельтів) — демонічні істоти, супротивники Племен богині Дану в другій битві при Мойтурі. Острів Блаженних, розташований в західній частині океану, інколи називався володіннями фоморів, яких також іменували «героями з сідів». Мабуть, спочатку фомори, божества на зразок скандинавських ванів, були пов’язані з родючістю і магією. Ірландці уявляли собі цих демонів у вигляді одноруких, однооких або одноногих істот, потворних і злісних.

Фомори — демонічні істоти, потворні і злісні, мешкали у підземному світі, але іноді виходили на поверхню і брали участь в кровопролитних битвах з Племенами богині Дану.

У міфології ірландських кельтів фомори, назва яких збереглася в декількох фонетичних варіантах, вважалися расою демонічних істот, що були напівлюдьми, напівчудовиськами.

Ця назва переводиться як «морські чудиська» або «підводні демони», бо їх батьківщина, за переказами, знаходилася на дні морському. Вони билися проти Парталона, коли його військо вторглося в Ірландію, і були розбиті ним, після чого Парталон відправив їх до вигнання, імовірно — на Гебрідські острови і острів Мен. Проте після висадки в Ірландії Немхеда вони повернулися на острів. Вони підкорили немедян (немедійців) і обклали їх величезною даниною. Немедянці підняли повстання, але були розбиті і ті хто залишився в живих втекли, найімовірніше, в Грецію або Фракію. Таким чином, представники клану Фір Болг цілком могли бути нащадками цих вигнанців.

Наступним суперником фоморів в Ірландії стали боги Туатха Де Данаан. Спочатку клан Туатха Де Данаан і фомори мирно існували в Ірландії, причому фомори займали зовсім невелику частину острова. Проте потім між Туатха Де Данаан і фоморами спалахнула ворожнеча, і між ними сталася друга битва при Мойтурі (Маг Туіред). Обидві сторони зазнали важких втрат, але клан Туатха Де Данаан врешті-решт отримав перемогу, і залишки фоморів були вигнані з Ірландії.

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Мерлін — знаменитий маг і чарівник, наставник короля Артура і талановитий учений, якому приписують створення Круглого столу, зведення міста-фортеці Камелота і Стоунхенджа, загадкової будови з величезних кам’яних брил.

Моргана — чаклунка і чарівниця, звідна сестра короля Артура, його заклятий ворог. Проте Моргана, що поєднувала заняття чорною магією з мистецтвом лікування, будувала Артуру підступи лише за життя, але після смерті понесла його на Авалон, де стала його охоронцем.

Таліесін — чарівник і бард, перший із смертних, мав дар пророцтва. Він був прийомним сином і слугою відьми Керідвен. Його часто зображували у вигляді орла, птахом, що обирається жерцями для польотів душі в потойбічний світ.

Фомори — демонічні істоти, супротивники Племен богині Дану. Ірландці уявляли собі цих демонів у вигляді одноруких, однооких або одноногих істот, потворних і злісних.

Кельтська міфологія, Фомори — демонічні істоти кельтів

Повернутися на сторінку Міфологія кельтів