Кельтський бог Езус — бог битв. КЕЛЬТCЬКА МІФОЛОГІЯ

Кельтський бог Езус — бог битв. КЕЛЬТCЬКА МІФОЛОГІЯ

Езус (Єзус) (у кельтській міфології Галії) — бог битв. «Гнівний», за виразом римського поета першого століття нашої ери Лукана, який згадував про нього, цей кельтський бог вимагав жертвопринесень, особливо людських жертв, неодмінно повішених на дереві. Про це оповідають так звані Берн схолії до римлянина Лукану, датовані X століттям.

Іконографічний тип бога кельтів, представлений на римських рельєфах вівтарів з Парижу і Тріра, підтверджує зв’язок Езуса із деревами, зображуючи бородатого бога (іноді безбородого) біля дерева зі зброєю в руках (серп і сокира одночасно). Таке положення бога Езуса, можливо, відтворює один із обрядів ритуалу друїдизму вклоніння омелі.

Із богом Езусом асоціюється і бик (по-латинськи Tarvos Trigaranus) з розташованими на його голові і спині трьома журавлями, також зображений в рельєфах на вівтарях. На думку багатьох істориків і дослідників, Езус був загальногальським богом війни. Етимологічно ім’я Езус швидше за все означає, «бог-пан», подібно до ірландського Дагда.

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Персеваль — лицар короля Артура, один із багатьох, хто відправився на пошуки Граалю, священної чаші з кров’ю розіпнутого Ісуса Христа. Непорочності сера Персеваля вистачило лише на те, щоб на мить побачити Грааль, але недостатньо для тривалого його споглядання і тим більше для божої милості.

Трістан — лицар, коханий Ізольди, дружини короля Марка. Легенда про Трістана і Ізольду Золотоволосу народилася у Бретані і стала популярної в усіх країнах Західної Європи.

Утер — молодший син короля Констана, батько Артура, творець Круглого столу. Немовля Артура, Утер був вимушений віддати на виховання магові Мерліну.

Кельтська міфологія, Кельтський бог Езус — бог битв

Повернутися на сторінку Міфологія кельтів