Кельтські Друїди — верховні жерці. КЕЛЬТCЬКА МІФОЛОГІЯ

Кельтські Друїди — верховні жерці. КЕЛЬТCЬКА МІФОЛОГІЯ

Друїди (у міфології кельтів) — верховні жерці кельтів, які відали жертвопринесеннями, виконували судові функції, а також навчали воїнів вбивати з використанням силових прийомів, причому військова підготовка була заснована на привчанні юнаків до того, щоб не здригнувшись прийняти смерть. Жерці вважали, що люди мають безсмертну душу, яка після кончини людини переходить в тіло іншого. Віками вони виконували обряди на величезних кругах, оточених кам’яними плитами, розташування яких підкорялося якійсь ще не розгаданій математичній або астрономічній закономірності.

Друїди передбачали майбутнє і заклинали сили природи, приносячи в жертву тварин і людей. Віщуни або жерці здійснювали жертвопринесення перед битвою, щоб дізнатись її результат. Вони підводили жертву до краю величезного котла і заколювали її кинджалом так, щоб кров бризнула на стінки. Колір, консистенція, напрям кривавих патьоків — усе мало сенс для пророцтва. Якщо жерці утруднювалися представити ці знаки, вони починали нове дійство з іншою жертвою. Коли рідини скупчувалося досить, жерці, зачерпнувши її, окропляли натовп воїнів, яких цей ритуал приводив в стан несамовитості, і вони з радістю готові були прийняти смерть у бою. Кельти рахували Стоунхендж (унікальний мегалітичний пам’ятник Європи), що височіє в долині, творінням друїдів.

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Овейн — один з лицарів Круглого столу, відважний і благородний воїн, випробував у своєму житті безліч пригод, серед яких була перемога над Чорним лицарем, битва з драконом і приручення лева.

Персеваль — лицар короля Артура, один із багатьох, хто відправився на пошуки Граалю, священної чаші з кров’ю розіпнутого Ісуса Христа. Непорочності сера Персеваля вистачило лише на те, щоб на мить побачити Грааль, але недостатньо для тривалого його споглядання і тим більше для божої милості.

Трістан — лицар, коханий Ізольди, дружини короля Марка. Легенда про Трістана і Ізольду Золотоволосу народилася у Бретані і стала популярної в усіх країнах Західної Європи.

Кельтська міфологія, Кельтські Друїди — верховні жерці

Повернутися на сторінку Міфологія кельтів