Кельтська богиня Домну — фоморська богиня. КЕЛЬТCЬКА МІФОЛОГІЯ

Кельтська богиня Домну — фоморська богиня. КЕЛЬТCЬКА МІФОЛОГІЯ

Домну (в ірландській міфології кельтів) — фоморська богиня, мати Індеха, царя фоморів. Зазвичай зображувалася увінчаною оленячими або цапиними рогами, і в шкурах жертовних тварин. Її син Індех був вбитий в другій битві при Мойтурі (Маг Туіред), а військо фоморів розгромлене. Вважається, що більшість демонів-фоморів були вигнані із Ірландії, а частина демонічних істот, у тому числі і богиня Домну, безповоротно стали жителями підземного і підводного світу.

Відомо, що кельти, які вторглися на територію Ірландії, дуже боялися магічних ритуалів, які практикували іберійці-тубільці у своїх добре захищених святилищах на пагорбах або важкодоступних острівцях посеред трясовин. Племена і клани іберійців  вважалися якимось чином пов’язаними із горезвісними фоморами. Подібно до того, як найбільш велике іберійське плем’я іменувало себе «люди Домну», фомори називалися «Богами Домну», а один з їх царів, Індех, — «сином богині Домну».

Кельти і гали, які вважали себе дітьми світла, сторонилися похмурих іберійців, «дітей пітьми». А самі назви їх племен давали для цього усі підстави. Так, існували племена Кірка Оідкі («Люди пітьми») і Кірка Дуібхні («Люди ночі»). Землі одного із племен західної Ірландії, так званих Хі Дорхаіді («Сини мороку»), іменувалися «країною ночі».

Кельти, які принесли із собою в Ірландію своїх власних богів, відмовлялися вірити, що навіть клан богів, Туатха Де Данаан, міг без бою відібрати землі у таких досвідчених чаклунів і волхвів, як іберійці.

Таким чином, здійснювана у вічності битва між богами — дітьми Дану і гігантами, синами Домну, служить свого роду перенесеним в потойбічний світ відображенням пам’яті про реальні зіткнення і битви між інтервентами кельтами і аборигенами іберійцями.

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Галахад — єдиний лицар короля Артура, якому довелося побачити святий Грааль в його істинному виді і потримати Грааль в руках.

Ланселот — один із благородних лицарів Камелота по прозванню Озерний. Одного разу Моргана ле Фай зачарувала його і замкнула в замку з тим, щоб він вибрав собі коханою одну із чотирьох її вірних фей.

Мордред — сильний, підступний і віроломний лицар, племінник Артура, повстав проти свого короля.

Кельтська міфологія, Кельтська богиня Домну — фоморська богиня

Повернутися на сторінку Міфологія кельтів