Кельтський бог Діан Кехт — бог лікування. КЕЛЬТCЬКА МІФОЛОГІЯ

Кельтський бог Діан Кехт —  бог лікування. КЕЛЬТCЬКА МІФОЛОГІЯ

Діан Кехт (у міфології ірландських кельтів) — бог лікування, що часто зображувався із величезною п’явкою або змією в руках. Саме Діан Кехт колись врятував Ірландію і має непряме відношення до походження назви річки Берроу. Морріган, люта богиня війни, народила сина такої жахливої зовнішності, що власний лікар богів, передбачаючи прийдешні біди, порадив позбавити його життя. Так і було зроблено. І коли Діан Кехт розкрив серце бога немовля, він знайшов у ньому трьох змій, здатних вирости, досягти велетенських розмірів і проковтнути усю Ірландію. Діан Кехт, не втрачаючи ні миті, вбив змій і знищив їх вогнем, бо побоювався, що навіть мертві тіла їх можуть заподіяти зло. Більше того, він зібрав їх попіл і висипав його в найближчу річку, бо його не залишав страх, що і попіл їх представляє небезпеку. Так і сталося. Як тільки він висипав попіл у воду, вона буквально закипіла, так що в ній негайно загинуло усе живе. Відтоді річка і зветься Берроу («кипляча»).

У міфології кельтів існували різні версії цього міфу про змій. Є легенда, що тільки дві змії були негайно спалені, а третя встигла врятуватися і стала з часом величезним змієм, якого згодом вбив той же Діан Кехт. Так вдалося запобігти виконанню пророцтва про біди і нещастя для усієї Ірландії.

Двоє із шістьох дітей Діан Кехта — син Мідах і дочка Ейрмід — також стали лікарями. Вони створили для Нуади срібну руку, що дозволило йому повернути собі трон короля богів племені Дану (Туатха Де Данаан). І коли Мідах показав батьку свій унікальний дар зцілення, Діан Кехт, злякавшись, що це може підірвати його власну репутацію цілителя, у гніві вбив власного сина. Особливо помітна роль Діан Кехта у двох битвах при Мойтурі (Маг Туіред). Діан Кехт виліковував будь-якого пораненого племені Дану, якщо тільки у нього не відрубана голова, не пошкоджений мозок і не зламаний хребет.

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Артур — великий король Логрес, найзнаменитіший з кельтських героїв, особливу популярність отримав в середні віки, коли слава про його подвиги і подвиги його соратників, лицарів Круглого столу, рознеслася по Західній Європі.

Борс — лицар короля Артура. Один із трьох лицарів (разом з Галахадом і Персевалем), яким був явлений Святий Грааль.

Гавейн — найчемніший лицар Круглого столу, ворог сера Ланселота. Найбільш відомий міф про битву Гавейна із Зеленим лицарем.

Кельтська міфологія, Кельтський бог Діан Кехт — бог лікування

Повернутися на сторінку Міфологія кельтів