Кельтська богиня Дану — мати-прародителька богів Племен Дану. КЕЛЬТCЬКА МІФОЛОГІЯ

Кельтська богиня Дану —  мати-прародителька  богів Племен Дану. КЕЛЬТCЬКА МІФОЛОГІЯ

Дану (Ану, Дон) (у міфології ірландських кельтів) — мати-прародителька, яка дала ім’я расі прекрасних, але гнівливих богів Племен Дану, які правили Ірландією до приходу синів Міля. У валлійській міфології Дану відповідає Дон, богиня-мати, донька Матонви, сестра Мату і, можливо, дружина бога Беленуса (Бела). У неї була безліч дітей, серед яких найбільш відомі Амаетон, Аріанрод, Гованнон, Гвідіон, Гільветві і Нудд. Фігура богині, оточена птахами і дітьми і разом з іншими божествами, прикрашає котел з Гундеструпа.

Племена богині Дану, в ірландській міфології — основна група богів, які панували над Ірландією до приходу синів Міля, предків сучасних ірландців.

Племена богині Дану прийшли з північних островів, де сповнилися мудрості друїдизму і магічних знань. Саме вони принесли до Ірландії чотири талісмани: камінь Фал, який випускав крик під ногами законного короля; чарівний меч свого проводиря Нуаду, який завдавав тільки смертельні удари; спис бога сонця Луга, який вбив Балора і приніс Племенам богині Дану перемогу над фоморами; невичерпний котел достатку батька богів Дагда, головного бога ірландської міфології.

Хоча вирішальний вклад в розгром фоморів у другій битві при Мойтурі вніс бог сонця Луг, основна доля пошани дісталася Дагда, який продовжував користуватися найбільшою повагою навіть після того, як Племена богині Дану були вигнані синами Міля. Дагда довелося вирішувати задачу облаштування Племен богині Дану в глибі землі, які зазнали поразки. Так само, як фомори сховалися під водами моря, переможені Племена богині Дану стали владиками нижнього світу. Пройшла безліч віків, і могутні боги поступово перетворилися на фей, гоблінів і баньші.

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Пуйл — владика Діведа, чий авторитет був визнаний навіть в Анноні, потойбічному світі валлійців.

Ріаннон — донька Хереідда, мала магічні здібності: вважалося, що спів її птахів міг розбудити мертвих, а живих навантажити в сон.

Фінн Маккул — герой, мудрець і провидець. Центральним епізодом міфів про Фінне є його перемога над однооким чудовиськом. Використовуючи чарівний спис, Фінн убив гобліна. Міфи про Фінне відносять до III століття нашої ери.

Кельтська міфологія, Кельтська богиня Дану — мати-прародителька богів Племен Дану

Повернутися на сторінку Міфологія кельтів