Кельтський бог Цернунн — бог лісу і диких тварин. КЕЛЬТCЬКА МІФОЛОГІЯ

Кельтський бог Цернунн —  бог лісу і диких тварин. КЕЛЬТCЬКА МІФОЛОГІЯ

Цернунн (рогатий) (у кельтській міфології) — бог, що шанувався на території нинішньої Франції і Британії. Він зазвичай зображався таким, що сидить із схрещеними ногами або стоїть поряд з оленем і биком, одягнений у туніку без рукавів, з торквесами (подібність намиста — відзнаки у кельтів) на шиї. Його голову прикрашала пара гіллястих оленячих рогів, і саме ім’я «рогатий» говорить, що він був богом лісу і диких тварин або богом достатку. Можливо, Цернунн був владикою підземного царства, пов’язаним з циклами вмирання і відродження природи.

На знаменитому котлі з Гундеструпа Цернунн, кельтський бог сидить у позі лотоса і в оточенні диких тварин — оленя, кабана і лева. У одній руці він тримає торквес, намисто воїна, в іншій — змію, символ влади.

Цернунн був найбільш колоритним міфологічним богом кельтів, що не піддався римській асиміляції. Безумовно, він, в якості одного із кельтських образів Бога Земних Сил грав значнішу роль, ніж Езус. Найбільш характерні риси бога: «буддійська поза» із схрещеними ногами, оленячі роги, кільце-торквес і бараноголова змія. У зв’язку із частим зображенням останньої, зроблено висновок, що змія втілює щось більше, ніж просто атрибут рогатого бога. І змія, і баран є аспектом родючості. Крім того, в Галії баран як сакральна тварина був пов’язаний із культом вогню і якоюсь мірою сполучений з культом мертвих.

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Кухулін — непереможний воїн, герой, центральний персонаж багатьох саг, чия запальність часто заподіювала горя йому самому і оточуючим. Матір’ю Кухуліна була Дехтіре, онучка бога Аонгуса, батьком бог Луг.

Лаег — в ірландській міфології колісничний Кухуліна. Кельти славилися мистецтвом вести бій на колісницях, майстерність Лаега зіграла велику роль в перемогах Кухуліна

Мельдун — один із найбільш знаменитих мандрівників. Про саги, що оповідають про подорожі і пригоди Мельдуна говорять, що в них зібрана «уся мудрість Ірландії».

Кельтська міфологія, Кельтський бог Цернунн — бог лісу і диких тварин

Повернутися на сторінку Міфологія кельтів