Кельтська богиня Бригід — богиня лікування і родючості. КЕЛЬТCЬКА МІФОЛОГІЯ

Кельтська богиня Бригід —  богиня лікування і родючості. КЕЛЬТCЬКА МІФОЛОГІЯ

Бригід (Бригантія, Бригіт) (у міфології ірландських кельтів) — богиня лікування і родючості, яка допомогла жінкам під час пологів. Культ її, мабуть, був поширений в усій Ірландії і Британії, де її гущавини називали Бригантія. У ірландській міфології вона дружина Бреса, бога полуфоморського походження, який очолював Племена богині Дану після першої битви при Мойтурі проти фракійського племені Фір Болг. Брес був красивий, але, як усі фомори, деспотичний, тому його правління тривало недовго. За цей час Бригід встигла народити йому трьох синів.
Богиню часто протиставляють її матері Ану, що наводить на думку про дві іпостасі богині-матері. Свята Бріда, одна із відомих ірландських святих покровительок дохристиянства. Можливо, була жрицею богині Бригід. Ірландці вірували, що вона могла нагодувати тварин, не зменшуючи кількості їжі для людей. Це споріднює її з Бригід, чиє свято Імболк зазвичай відзначається 1 лютого, коли у овець з’являється молоко.

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Гвіневра — дружина короля Артура і таємна любов лицаря сера Ланселота Озерного. У легендах про лицарів Круглого столу Гвіневру завжди порівнюють з Оленою Троянською, оскільки обидві красуні принесли нещастя тим, хто їх кохав.

Конхобар — король Ольстера, син Фахтна Фахтнаха і Нессі, красуні, яка зачала Конхобара від друїда Катбада напередодні весілля.

Куллох — у валлійській міфології син одного з лицарів короля Артура. Щоб одружитися на своїй коханій Олуен, донці злісного велетня Іспаддадена, виконав тридцять дев’ять важких випробувань Іспаддадена.

Кельтська міфологія, Кельтська богиня Бригід — богиня лікування і родючості

Повернутися на сторінку Міфологія кельтів