Борс — лицар короля Артура. КЕЛЬТCЬКА МІФОЛОГІЯ

Борс — лицар короля Артура. КЕЛЬТCЬКА МІФОЛОГІЯ

Борс — лицар короля Артура. Один із трьох лицарів, яким був явлений Святий Грааль. З англійських легенд про сера Борса.

«Лицар Борс, покинувши Камелот, незабаром зустрів святу людину і сповідувався їй у гріхах. Потім відлюдник запросив його розділити з ним трапезу, і їли вони лише хліб і пили тільки чисту воду. І сказав святий отець, що не належить серові Борсу іншої їжі, доки не сидітиме він за столом, де виявиться Святий Грааль.

І був сер Борс чистий, бо всього один тільки раз пізнав він жінку — коли від нього народився Елін Білий. Багато було послано серові Борсу випробувань і спокус, і усе він їх витримав з честю.

І зробив Господь так, що у встановлений час опинилися вони з сером Персевалем і сером Галахадом на одному кораблі, щоб разом відправитися в замок Корбенік до Покаліченого Короля на подальші пошуки Святого Граалю.

І був ним явлений Святий Грааль, який наситив їх, і навіть Господь Бог явив їм своє лице і причастив їх. І було ще явлено ним спис, краплі крові з якого падали в скриньку, яку тримав ангел. Галахаду дозволено було омочити пальці в тій крові і помазати нею рани короля Пелеса.

Лицарі ж відправилися далі і, по велінню Господа, зійшли на свій дивовижний корабель, де була і священна чаша Граалю, і приплили в місто Саррас. Знесли вони престол з чашею Граалю на берег і пройшли в міські ворота. І каліка-жебрак, що сидів біля воріт і не міг рухатися вже багато років, сподобився доторкнутися до престолу і відразу зцілився.

Король же Сарраса, язичник, дізнавшись про це диво і про те, що принесли вони в міський храм престол зі священною чашею, наказав кинути їх у темницю. Але через рік захворів він і послав за лицарями і став просити у них вибачення. І пробачили його Галахад, Борс і Персеваль, а після смерті Сарраса обрали жителі королем сера Галахада.

Рівно рік пробув Галахад королем Сарраса, і щодня возносили молитви лицарі Круглого Столу, а потім в одне воскресіння призвав, на його прохання, Господь до себе Галахада і послав за ним Іосифа Арімофейського, бо обоє вони були чисті і обоє сподобилися побачити Святий Грааль. І обоє хотіли вони смерті, бо після смерті тіла душа ще більше тріумфує від щоденного споглядання Господа нашого і Святої Трійці. І бачили у цей момент лицарі Круглого Столу, як у момент смерті Галахада прийшли за душею його ангели, а з небес опустилася рука і понесла на небо Грааль і спис.

Після смерті Галахада відправився сер Персеваль в монастир, і сер Борс пішов за ним, але ніколи не приймав він постриг. А після кончини сера Персеваля повернувся сер Борс до двору короля Артура».

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Огма — сонячноликий бог красномовства, син бога знань Дагда. Огма зображався у вигляді старика, одягненого в звірину шкуру і озброєного палицею.

Сідхе — загальна назва богів племені богині Дану (Туатха Де Данаан), яким було відведено особливе володіння у потойбічному (підземному) світі після поразки від Синів Милий Еспейна.

Садб — богиня, що втілює лагідність, кохана Фінна Маккула, проводиря фіана, дружини Верховного короля. Садб, по волі злісного друїда вимушена була велику частину життя провести в лісі у вигляді олениці.

Кельтська міфологія, Борс — лицар короля Артура

Повернутися на сторінку Міфологія кельтів