Блодуедд — творіння магів Мату і Гвідіона. КЕЛЬТCЬКА МІФОЛОГІЯ

Блодуедд —  творіння магів Мату і Гвідіона. КЕЛЬТCЬКА МІФОЛОГІЯ

Блодуедд (Блодевед) (народжена із квітів або з обличчям квітки) (у міфології валлійських кельтів ) — прекрасне творіння магів Мату і Гвідіона з квіток дуба, вербняку і таволги, призначена в дружини племінникові Гвідіона Ллеу, якому мати, Аріанрод, заборонила одружуватися на смертній жінці. Деякий час молоді жили щасливо, але, коли Ллеу відправився відвідати Мату, Блодуедд зробила надмірну гостинність мисливцеві Горонві, владиці Пенлінна. Коханці задумали згубити Ллеу. Це було непросто, оскільки померти він міг тільки стоячи однією ногою на спині козла, а інший — на краю ванни і лише від удару списа, на виготовлення якого вимагався цілий рік.

Вбивство відбулося, проте Ллеу не помер, а злетів на небо, обернувшись орлом. Розгнівані Мат і Гвідіон вирішили помститися за Ллеу. Вони розшукали Блодуедд і обернули її на сову, зловісного птаха ночі.

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Немаін (жахлива, злісна) — богиня війни. Разом із Бадб, Морріган і Махою вона оберталася на чарівну діву або ворона, яка перебувала над полі битви.

Немона  — одна із найдавніших богинь, яка була покровителькою домівки, верховною жрицею кельтських обрядів і богинею-захисницею общини кельтів.

Нуаду — впливовий вождь і проводир Племен богині Дану (Туатха Де Данаан). Мав прізвисько Аргатлам, що означає «Срібна Рука».

Кельтська міфологія, Блодуедд — творіння магів Мату і Гвідіона

Повернутися на сторінку Міфологія кельтів