Кельтська богиня Бадб — богиня війни. КЕЛЬТCЬКА МІФОЛОГІЯ

Кельтська богиня Бадб —  богиня війни. КЕЛЬТCЬКА МІФОЛОГІЯ

Бадб (несамовита) (у міфології ірландських кельтів) — вважалася богинею війни, смерті і битв. Вважалося, що поява Бадб під час битви надавала воїнам відвагу і божевільну хоробрість, і навпаки відсутність богині викликала невпевненість і страх. Від дій Бадб неабиякою мірою залежав результат битв.

Вона існувала і в якості окремого персонажа, і у вигляді одного із аспектів триєдиної богині. Двома іншими були Немаін і Маха. Внаслідок подальшого розвитку міфології Бадб, Маха і Немаін перетворилися на баньші — дух, стогони якого провіщали смерть, у тому числі і тим, хто не брав участь у битві.

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Дагда — один із богів Племен богині Дану, хазяїн котла достатку. Дагда, персонаж багатьох давньоірландських легенд, втілював у собі риси всемогутніх представників царства мертвих, божих правителів світу.

Дану — мати-прародителька, що дала ім’я расі прекрасних, але гнівливих богів Племен Дану, які правили Ірландією до приходу синів Миля. У валлійській міфології Дану відповідає Дон.

Діан Кехт — бог лікування, часто зображувався з величезною п’явкою або змією в руках. Діан Кехт виліковував будь-якого пораненого племені Дану, якщо тільки у нього не відрубана голова, не пошкоджений мозок і не зламаний хребет.

Кельтська міфологія, Кельтська богиня Бадб — богиня війни

Повернутися на сторінку Міфологія кельтів