Король Артур — великий государ королівства Логрес. КЕЛЬТCЬКА МІФОЛОГІЯ

Великий государ  королівства Логрес — король Артур. КЕЛЬТCЬКА МІФОЛОГІЯ

Артур (ведмідь) — великий государ королівства Логрес, найзнаменитіший із кельтських героїв, особливу популярність отримав в середні віки, коли слава про його подвиги і подвиги його соратників, лицарів Круглого столу, рознеслася Західною Європою. Артур був сином британського короля Утера Пендрагона і Ігрейни. Незаконнонароджену дитину таємно виніс із замку чарівник Мерлін і віддав хлопчика, нареченого Артуром, славному лицареві Авторові, який якраз позбувся свого молодшого сина. Артур ріс, не відаючи про своє походження. За однією із версій, після смерті могутнього Утера Пендрагона Мерлін повідав знаті, що спадкоємцем короля стане той, хто витягне дивовижний меч з каменю, який таємничим чином з’явився на головній площі столиці. Багато лицарів намагалися витягнути зброю, але меч навіть не ворухнувся. В цей час шістнадцятирічний Артур випадково побачив рукоять, що стирчала з каменю. Він взявся за неї і витягнув меч. Так з’явився спадкоємець королівства Логрес, володар дивовижного Екскалібура, меча, «разючого залізо і камінь». За допомогою Мерліна, що став його радником, юний правитель розгромив бунтівних баронів, що не бажали його визнавати. За іншою версією, одного разу позбувшись в поєдинку свого меча, король бродив по берегу озера і раптом, до його подиву, з води піднялася рука з чарівним мечем. Це Володарка озера вручила йому Екскалібур, надійну опору влади.

Король Артур розгромив англосаксів і допоміг шотландському королеві Леодегронсу у війні проти ірландців, а у вдячність за допомогу отримав в дружини його дочку Гвіневри. Мерлін благословив пару і, за однією версією, подарував Артуру до весілля знаменитий Круглий стіл, навколо якого стояли сто п’ятдесят стільців з іменами лицарів на спинках. Дивовижний стіл запобігав сваркам із-за місця, символізував єдність і нагадував стіл Таємної вечері зі священним Граалем посередині. Слава і могутність короля Артура з роками зросли. Він як і раніше був міцний тілом, а тепер набув мудрості. Королева Гвіневри залишалася усе такою ж прекрасною, а лицарі Круглого столу здійснювали свої подвиги — шукали Грааль, воювали, рятували красунь. Йшли роки. І одного разу у відсутність короля Артура його племінник Мордред зазіхнув на королеву Гвіневри.

Король Артур повернувся у Британію і призвав лицарів на боротьбу із віроломним родичем, заздалегідь домовившись з ним обговорити можливість примирення. Не довіряючи один одному, обидва наказали своїм воїнам атакувати, лише хто-небудь з них оголить зброю. Після того, як один із лицарів побачив змію і замахнувся на неї мечем, вибухнула страшна битва, що згубила колір британського рицарства.

Перемога залишилася за важко пораненим королем. Передчуваючи смерть, Король Артур кинув Екскалібур в озеро, де його підхопила невідома рука, і сказав своєму вірному лицареві і другу — однорукому Бедвіру, що вирушає на острів Aваллон, але одного разу повернеться. Напис на гробниці Артура в Гластонбері свідчить: «Тут лежить Артур — король, який був, король, який буде». Проте це не врятувало королівство, що хилилося до занепаду, від натиску англосаксів, тим більше що королева Гвіневри, що пішла в монастир і стала черницею, померла.

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Бран — бог потойбічного світу, син бога морів Лліра, правитель Британії. Бран міг дивовижним чином переходити моря і переносити своє військо на власній спині.

Бригід — богиня лікування і родючості, що допомогла жінкам під час пологів. Дружина бога Бреса, який очолював Племена богині Дану. Культ її був поширений по усій Ірландії і Британії, де її гущавині називали Бригантія.

Гоібніу — бог-коваль, належить до Племен богині Дану, який всього трьома ударами молота міг викувати прекрасний меч. Саме Гоібніу виготовив богам зброю, за допомогою якої вони отримали перемогу над демонами-фоморами.

Кельтська міфологія, Великий государ королівства Логрес — король Артур

Повернутися на сторінку Міфологія кельтів