Кельтський бог Аонгус — бог кохання. КЕЛЬТCЬКА МІФОЛОГІЯ

Кельтський бог Аонгус —  бог кохання. КЕЛЬТCЬКА МІФОЛОГІЯ

Аонгус (Аенгус, Оенгус) (у міфології ірландських кельтів) — бог кохання, син батька богів і покровителя друїдів Дагда і богині води Боанд. Над головою красеня Аонгуса завжди пурхали чотири пташки, символи поцілунків. Птахи часто фігурують в описах його залицянь до Каер, дівчиною-лебедем божого походження, родом із Коннахта.

Її батько, Етал із Племен богині Дану, опирався шлюбу, доки батько Аонгуса, Дагда, не захопив його у полон. Було вирішено, що Аонгус одружиться на Каер, якщо упізнає її серед зграї лебедів і якщо вона погодиться вийти за нього заміж. На святі Самайн юнак побачив Каер, що пливла по озеру у супроводі ста п’ятдесяти білосніжних птахів. Він відразу упізнав її, і дівчина стала його дружиною.

Цікавий міф за участю Аонгуса, який пов’язаний з його прийомним сином Діармаітам Любовна Плямочка. Під час полювання таємнича незнайомка поставила на лобі цього привабливого юнака чарівну плямочку любові.

Відтоді жодна жінка, не могла, подивившись на Діармаіта, не закохатися у нього. Так сталося і з Граінне, донькою короля Ірландії, колишньої нареченої проводиря фенієв Фінна Маккула. Аонгус врятував закоханих від люті великого воїна Фінна, але не зміг захистити сина від ікл чарівного кабана. Він привіз тіло Діармаіта у свій палац на березі ріки Воєн і вдихнув в нього нову душу. Молодий воїн став жити із Племенами богині Дану, які на той час покинули верхній світ і оселилися під землею Ірландії. У грецькій міфології йому відповідає Ерот.

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Балор — одноокий бог смерті і чаклун, проводир потворних демонів-фоморів, що правили Ірландією до Племен богині Дану. Балор вражав ворогів смертоносним поглядом свого єдиного ока.

Бадб — богиня війни, смерті і битв. Вважалося, що поява Бадб під час битви надавала воїнам відвагу і божевільну хоробрість, і навпаки відсутність богині викликала невпевненість і страх.

Беленус — бог сонця. Беленус — гальський Аполлон, подібно до класичного бога, з яким він ототожнювався, мав функцію лікаря. Але особливо він шанувався як божий патрон теплих джерел.

 

Кельтська міфологія, Кельтський бог Аонгус — бог кохання

Повернутися на сторінку Міфологія кельтів