Урасіма — міфічний герой. Японська міфологія

Урасіма — міфічний герой. Японська міфологія

Урасіма (Урасіма-таро) (в японській міфології) — міфічний герой, що побував в палаці морського царя. Одного разу Урасіма врятував черепаху, і вона на знак вдячності запросила його відвідати володіння правителя морів. Там Урасіму зустріла доньку морського царя Ото-хіме і показала йому чертоги, прикрашені дорогоцінним камінням, і сад, на східній стороні якого панувала весна, на південній — літо, на західній — осінь, а на північній — зима.
Захоплений принцесою, юнак не помічав, як летів час, але одного разу, згадавши рідний будинок і батька з матір’ю, він засумував і вирішив повернутися на землю. На прощання Ото-хіме подарувала йому оброблену яшмою скриньку з наказом ніколи не відкривати її. Коли Урасіма повернувся до рідного вогнища, то нічого не впізнавав. Удома його зустріли незнайомці і повідомили, що деякий Урасіма жив тут близько 700 років тому. У відчаї юнак прийшов на берег моря, де згадав про скриньку. Відкривши це кришку, він перетворився на дряхлого старика і помер.

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Сусаноо — володар морських безодень, божество, народжене Ідзанакі з крапель води, що омили його ніс під час очищення після повернення з царства мертвих.

Такамімусубі — одне з перших божеств, бог високого священного творіння, що являється на священну рівнину Високого Неба Такама-но хара.

Такемікадзуті — войовниче божество з мечем, можливо, втілення меча. З’являється в міфі про те, як бог Ідзанакі убив мечем бога вогню Кагуцуті.

Урасіма — міфічний герой. Японська міфологія

Повернутись на сторінку германо-скандинавська міфологія