Тенгу — напівчоловіки-напівптахи. Японська міфологія

Тенгу — напівчоловіки-напівптахи. Японська міфологія

Тенгу (в японській міфології) — довгоносі напівчоловіки-напівптахи, наділені величезною силою, які жили в старих деревах з викривленими стволами і любили лякати подорожніх і лісорубів громовим реготом.
Частіше усього їх жарти були досить нешкідливі, а іноді Тенгу були корисними і рятували людей. Наприклад, ці істоти врятували рибалку Томето від смерті в череві велетенської риби. Ці істоти в одіянні з хутра і пуху за своїм характером і поведінці нагадували слов’янського лісовика. Зазвичай Тенгу зображували у вигляді міцного крилатого чоловіка з червоним лицем.

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

О-кунінусі (У-кенінусі-но Камі) — облаштовувач гарного життя людей, добрий бог-правитель. Він вважається нащадком Сусаноо і Кусінада Хіме.

Сукунабікона — бог-герой крихітного зросту, улаштовувач давньої країни в Японії. Він є прямим нащадком найдавніших божеств Мусубі.

Урасіма — міфічний герой, що побував в палаці морського царя. Одного разу Урасіма врятував черепаху, і вона на знак вдячності запросила його відвідати володіння правителя морів. Урасіма провів там 700 років.

Тенгу — напівчоловіки-напівптахи. Японська міфологія

Повернутись на сторінку германо-скандинавська міфологія