Японський бог Такамімусубі — бог високого священного творіння. Японська міфологія

Японський бог Такамімусубі — бог високого священного творіння. Японська міфологія

Такамімусубі (Такбмімусубі-но Камі) («така» — «високий», «мі» — «священний», «мусубі» — «творить», «камі» — «бог»; в цілому розшифровуються як «бог високого священного творіння» або «високий бог священного творіння») (в японській міфології) — одне з перших божеств, що являються на священну рівнину Високого Неба Такама-но хара, коли «уперше розділилися небо і земля». Разом з божеством Аме-но мінаканусі, першим, що з’явилося, і народженим слідом за Такамімусуби богом Камімусубіутворює трійцю непарних богів, що виступили такими, що зачинають творіння.
У подальших міфах Такамімусубі виступає постійно разом з Аматерасу, разом з нею віддаючи накази іншим богам, і в цих випадках згадується найчастіше під ім’ям Такагі. Так, за наказом Такамімусубі і Аматерасу вісімсот міріад богів збираються, щоб вирішити, якого бога відправити на землю, що знаходиться під «незаконним» управлінням О-кунінусі. У розповіді про вбивство священною стрілою неслухняного нащадка Аматерасу Аме-но Вака-хико стріла, пронизавши груди Накимэ, повертається із землі на небо, і Такамимусуби, побачивши, що до неї пристала кров, знову направляє стрілу на землю, і вона вбиває Аме-но Вака-хіко («Кодзікі», сувій I). Дітьми Такамімусубі були Омоіка-не («бог роздумує») і Сукунабікона («бог-малюк»), онуком — Нінігі.
Друге ім’я Такамімусубі — Такагі або Такагі-но Камі (з елементом «гі» або «кі» — «дерево» означає «бог високих дерев» або «високий бог дерев») очевидно, пов’язано з уявленнями про те, що при сходженні на землю боги спускаються на верхівки високих дерев (особливо сосен), що ростуть в горах, які зв’язують землю з помешканням богів Такама-но хара.


ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Фуген Босацу — бодхісатва, який утілює дух просвітлення. Фуген Босацу часто зображували сидячим верхом на білому слоні.

Хатіман — покровитель воїнів. В середні віки Хатіман виступав як покровитель самураїв з роду Мінамото, потім — як заступник стану самураїв, «бог лука і стріл», тобто як бог війни.

Хоорі — «вогняна тінь», божество, правнук богині сонця Аматерасу, син бога Хікоко-но Нінігіно Мікото і його подружжя Конохани-сакуя-хіме. Хоорі народився в покоях, охоплених полум’ям.

Японський бог Такамімусубі — бог високого священного творіння. Японська міфологія

Повернутись на сторінку германо-скандинавська міфологія