Японський бог Сусаноо. Японська міфологія

Японський бог Сусаноо. Японська міфологія

Сусаноо («доблесний швидкий затятий бог-чоловік з Суса») (у японській міфології) — божество, народжене Ідзанакі з крапель води, що омили його ніс під час очищення після повернення з царства мертвих. Поділивши свої володіння між своїми трьома «високими дітьми», Аматерасу, Цукуйомі і Сусаноо, батько відвів Сусаноо рівнину моря.
Невдоволений владика морських безодень збирався віддалитися в країну мертвих і на прощанні запропонував своїй сестрі Аматерасу створити дітей. Від його меча, розкушеного Аматерасу, народилися богині, а від ожерелья-магатама, що належав Аматерасу і розкушеного Сусаноо, — боги. Проте потім Сусаноо скоїв декілька тяжких злочинів: розорив сітки і канали на рисових полях, оброблених Аматерасу, осквернив випорожнюваннями священні спокої і, на довершення усього, здер шкуру з живого лошати і шпурнув її в кімнату, де Аматерасу шила ритуальний одяг.
Вигнаний з рівнини високого неба, Сусаноо врятував людей від восьмиголового і восьмихвостого дракона, одружився на Кусінадахіме. Одним із його нащадків є бог О-кунінусі, який поступився країною богові Хікоко-но Нінігіно Мікото, або Нінігі, прямому нащадкові Аматерасу.


ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Токотаті (Аме-но Токотате-но каме) — божество-одинак, один із семи богів, які першими явилися у всесвіті услід за Аме-но Мінаканусі.

Укемуті-но Камі (У-гецу Хімено Камі) — ім’я цієї богині спочатку зустрічається як назва однієї з частин першого острова, народженого богами Ідзанакі та Ідзанамі при створенні ними країни Японії.

Фуген Босацу — бодхісатва, який утілює дух просвітлення. Фуген Босацу часто зображували сидячим верхом на білому слоні.

Японський бог Сусаноо. Японська міфологія

Повернутись на сторінку германо-скандинавська міфологія