Японський бог Сукунабікона — улаштовувач країни. Японська міфологія

Японський бог Сукунабікона — улаштовувач країни. Японська міфологія

Сукунабікона (Сукунабікона-но камі) («бог, що має маленьке ім’я», або «маленький чоловік», а також «молода людина») (в японській міфології) — бог крихітного зросту — улаштовувач давньої країни в Японії.
По «Кодзікі» («Записи про справи старовини», перший синтоїстський письмовий текст, складений в 712 році) його матір’ю вважається Камімусубі, за «Ніхон Січі» («Аннали Японії», міфолого-літописне зведення, складене в 720 році) — мати не згадується, а батько Такамімусубі. У тому й іншому випадку він є прямим нащадком найдавніших богів Мусубі — «божеств шлюбу, народження, землеробства». Сукунабікона в крихітному човнику із стручка рослини кагаімо або кагами на гребені хвилі прибув в провінцію Тоса, одягнений в пташине оперення. Сукунабікона допомагав богові О-кунінуси в облаштуванні країни. Міф, зафіксований тільки в «Ніхон Січі», оповідає про його зникнення. Сукунабікона підійнявся на вершину просяного колосу, і пружне стебло закинуло його в «далеку країну», в потойбічний світ, в країну смерті.


ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Сусаноо — володар морських безодень, божество, народжене Ідзанакі з крапель води, що омили його ніс під час очищення після повернення з царства мертвих.

Такамімусубі — одне з перших божеств, бог високого священного творіння, що являється на священну рівнину Високого Неба Такама-но хара.

Такемікадзуті — войовниче божество з мечем, можливо, втілення меча. З’являється в міфі про те, як бог Ідзанакі убив мечем бога вогню Кагуцуті.

Японський бог Сукунабікона — улаштовувач країни. Японська міфологія

Повернутись на сторінку германо-скандинавська міфологія