Японський бог Сітіфукудзін — сім богів удачі і щастя. Японська міфологія

Японський бог Сітіфукудзін — сім богів удачі і щастя. Японська міфологія

Сітіфукудзін (у японській міфології) — сім богів удачі і щастя. Їх імена Дайкоку, Ебісу, Бентен, Бісямон, Фукурокудзю, його онук Дзюродзін і Хотеі. Група була сформована в XVII столітті ченцем Тенкаі на основі божеств буддизму, японського фольклору і китайського даосизму так, щоб боги, які увійшли до неї, символізували усі складові щастя: удачу, великодушність, чесність, гідність, славу, довголіття і дружелюбність.
Згідно з літературними джерелами, споконвічно японськими богами були Дайкоку і Ебісу, інші були іпостасі популярних буддійських божеств, що прийшли з Китаю і Індії. Завдяки мирному співіснуванню різних релігій, симпатичні боги щастя і доброї долі дуже шанувалися в Японії.
Фукурокудзю — бог довголіття, мудрості і плодючості, один із семи богів щастя і удачі. У уявленні японців це був коротконогий старий з величезною подовженою лисою головою, що говорило про його незвичайний розум. Супутниками Фукурокудзю були птахи і тварини, що також утілюють довголіття: журавель, олень або віл, черепаха.
Дзюродзін — один із семи богів щастя і удачі, втілений у вигляді добродушного білобородого старичка, який дарував людям довголіття і щасливу старість.
Хотеі — в японській міфології один із семи богів щастя. Люди представляли його у вигляді товстої усмішливої літньої людини, чиїми неодмінними атрибутами були мішок і маленьке сито. Величезний живіт бога свідчив про його обжерливість і добродушну вдачу.


ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Камімусубі — одне з першої трійці божеств, що з’явилося разом з Аме-но Мінаканусі і Такамімусубі, коли розділилися земля і небо.

Мінаканусі (Аме-но Мінаканусі-но камі) — владика священного центру небес, в японській міфології перше з трьох божеств, які вчинили почин творіння.

Сітіфукудзін — сім богів удачі і щастя. Їх імена Дайкоку, Ебісу, Бентен, Бісямон, Фукурокудзю, Дзюродзин і Хотеі.

Японський бог Сітіфукудзін — сім богів удачі і щастя. Японська міфологія

Повернутись на сторінку германо-скандинавська міфологія