Накацукуні — земля людей. Японська міфологія

Накацукуні — земля людей. Японська міфологія

Накацукуні (Асіхара-но Накацукуні) («очеретяна рівнина — серединна країна») (в японській міфології) — земля людей, на відміну від Такама-но хара («рівнина високого неба»), помешкання богів. У давнину міфічна самоназва Японії, а згодом її поетичне позначення як світу населеного людьми. Вперше зустрічається в міфі про втечу Ідзанакі з підземного царства. Найменування, ймовірно, ґрунтується на тому, що Японія оточена морями, береги яких вкриті заростями очерету («асі», один із символів Японії разом з вишнею, вербою, сливою).
«Кодзікі» і «Ніхонгі», в міфах, що розповідають про появу перших божеств, пагони очерету, що пробиваються із землі, символізують життєву силу. Слово «Накацукуні» («серединна країна») можна пояснити місцем розташування країни, що оточена морями, сприймалася давніми японцями як центр всесвіту, або уявленнями про земний світ, супротивний небу — країні богів і підземному царству — помешканню мертвих. Варіантом Асіхара-но Накацукуні, що зустрічається в «Кодзікі» і «Ніхонгі», є «Країна щедрих очеретяних рівнин, осінніх для тисячі, довгих, п’ятисотенних молодих рисових паростків».
У молитвословах норіто Асіхара-но Накацукуні фігурує як «Країна огрядних колосів, очеретяні зарості славні», зокрема «Молитвослов у свято заспокоєння вогню», «Молитвослов великого очищення» та інших, в перекладі російського філолога, сходознавця і історика Миколи Олександровича Невського.


ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Ідзанакі — перший бог, що мав подобу і був здатний народити інших богів. Від шлюбу Ідзанакі і Ідзанамі на світ з’явилися Японські острови, а потім боги землі і покрівлі, вітру і моря, гір і дерев, рівнин і туманів та інші.

Ідзанамі — «перша жінка», перше богиня, здатна народити інших богів. Від її шлюбу на світ з’явилися Японські острови, боги землі і покрівлі, вітру і моря, гір і дерев, рівнин і туманів. Останнім народився бог вогню Кагуіуті. З’явившись з лона матері, він обпалив його, і Ідзанамі померла — відійшла в царство мертвих.

Кагуцуті — бог вогню і вулканів. Він став причиною смерті богині Ідзанамі.

Накацукуні — земля людей. Японська міфологія

Повернутись на сторінку германо-скандинавська міфологія