Японський бог Мінаканусі — владика священного центру. Японська міфологія

Японський бог Мінаканусі — владика священного центру. Японська міфологія

Аме-но Мінаканусі (Аме-но Мінаканусі-но камі) («небесний бог — владика священного центру», або «бог — владика священного центру небес») (у японській міфології) — перше із трьох божеств, що вчинили почин творіння (разом з Камімусубіі Такамімусубі). Стоїть на найвищому ступені в ієрархії синтоїстських богів, хоча, поза сумнівом, не є породженням народних вірувань. Мінаканусі першим з’являється на Такама-но хара, священній рівнині Високого Неба, після розділення неба і землі. Мінаканусі був першим з семи божеств, що з’явився на світ не парами, як подальші боги, а кожне «саме по собі», тобто богів-одинаків («Кодзікі», сувій I, 712 рік).
Мінаканусі, як і інші боги-одинаки, «не дав себе побачити» і є присутнім в міфі лише своїм ім’ям, проте, коли в подальших міфах згадуються «вищі небесні боги» або «особливі небесні боги», воля яких пізнається за допомогою ворожіння, маються на увазі, ймовірно, боги, до яких належить Аме-но Мінаканусі. Мабуть, це універсальне божество, що «відає усім», тому воно і носить абстрактний характер. Японські дослідники пов’язують Аме-но Мінаканусі з міфологічними уявленнями Давнього Китаю про творця всесвіту і розділення неба і землі, підкреслюють умоглядний характер віри в це божество.


ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Аматерасу — богиня сонця і глава пантеону синтоїстських богів. Повне ім’я Аматерасу-о-мі-камі — «велична, яка примушує небеса сяяти». До 1945 р. Аматерасу шанувалася як священна прародителька японської імператорської сім’ї, а дзеркало було частиною імперських регалій.

Аме-но Удзуме — богиня, що грає головну роль у витяганні Аматерасу з грота. Відомий міф про її одержимий танець на чані біля входу до притулку богині сонця.

Дзігокудаю — богиня смерті, володарка загробного світу. Коли Дзігокудаю заглядала в дзеркало, яке завжди поруч тримали послужливі демони, то бачила своє відображення у вигляді скелета — це був її істинний образ.

Японський бог Мінаканусі — владика священного центру. Японська міфологія

Повернутись на сторінку германо-скандинавська міфологія