Японський бог Камімусубі. Японська міфологія

Японський бог Камімусубі. Японська міфологія

Камімусубі (Камімусебіно Камі) («бог божого творіння» або «божий дух») (у японській міфології) — одне з першої трійці божеств, що з’явилося разом з Аме-но Мінаканусі і Такамімусубі, коли розділилися земля і небо. Як божий дух Камімусубі був невидимий. Згідно з текстом «Ідзумо-фудокі», божество народилося в провінції Ідзумо і там перебуває безліч його нащадків. Камімусубі з’являється третім на рівнині Високого Неба Такама-но хара після розділення неба і землі («Кодзікі», сувій I, «Час богів»).
Такама-но хара, в японській міфології, верхній небесний світ, житло небесних богів, божих предків, на відміну від землі — житла земних духів і людей. Тут володарює богиня Аматерасу, головне божество синтоїстського пантеону, розташовані її будинок і рисові поля.
На відміну від «Кодзікі», в зведенні «Ніхон Січі» виклад історичних подій є набагато детальнішим. Унікальною особливістю цього літературного пам’ятника давньої Японії є багатоваріантність викладу синтоїстського міфу: представлені версії одного й того самого міфу, які зберігалися різними могутніми родами. Зведення «Ніхон Січі» було складено під впливом китайської історичної думки при безпосередній участі іммігрантів, проте місцева традиція внесла істотні коригування. Так, положення про принципову можливість зміни правлячої династії (так званий «мандат Неба») було повністю проігноровано, що наклало відбиток на усю подальшу історичну і культурну традиції Японії.


ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Тенгу — довгоносі напівчоловіки-напівптахи, наділені величезною силою, які жили в старих деревах з викривленими стволами і любили лякати подорожніх і лісорубів громовим реготом. Іноді Тенгу виявлялися корисні і рятували людей.

Емма-о — володар і суддя мертвих. Емма-о правив підземним пеклом дзігоку; там його оточували вісімнадцять воєначальників і тисячі воїнів, а також демони і стражники з кінськими головами. Підземний світ розділений був на вісім вогняних і вісім крижаних адів.

Ямата-но-Ороті — жахливе чудовисько, червоноокий восьмиголовий дракон, «змій-страховище восьмихвостий-восьмиголовий».

Японський бог Камімусубі. Японська міфологія

Повернутись на сторінку германо-скандинавська міфологія