Японський бог Кагуцуті — бог вогню і вулканів. Японська міфологія

Японський бог Кагуцуті — бог вогню і вулканів. Японська міфологія

Кагуцуті (Кагуцети-но ками) (у давньояпонській міфології) — бог вогню і вулканів. У давніх японських літературних текстах «Кодзікі» і «Ніхонгі» один із персонажів міфу про смерть богині Ідзанамі, Кагуцуті став причиною смерті богині — вона померла від опіків під час пологів, оскільки бог вогню обпалив її лоно. У відчаї Ідзанакі вбиває Кагуцуті, і з його крові виникають інші божества, що являються, судячи з їх імен, таким що «розтинають гори», «заховані у горах» і подібним до них, уособленнями вулканічних явищ.
Цей синтоїстський міф про бога вогню і вулканів Кагуцуті зовсім не випадковий. Сучасні вулкани розташовані уздовж великих розломів і тектонічно рухливих областей, головним чином на японських островах і берегах Тихого і Атлантичного океанів. У Японії рельєф переважно гірський. У горах знаходяться численні діючі і згаслі вулкани, у тому числі найвища гірська вершина Японії — вулкан Фудзіяма (на острові Хонсю заввишки 3776 метрів). Часті землетруси. Тихоокеанське узбережжя Японії схильне до цунамі.


ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Акахада-но Усагі — заєць-віщун з Інаба, персонаж міфу про те, як бог О-кунінусі супроводжував своїх старших братів шукати руки діви Ягамі-хіме.

Емі-но Куні (Еміцукуні) — підземне царство вічної пітьми, країна мертвих; на давньояпонскій означає країна жовтого джерела.

Накацукуні (Асіхара-но Накацукуні) — земля людей, на відміну від рівнини Високого Неба Такама-но хара, помешкання богів.

Японський бог Кагуцуті — бог вогню і вулканів. Японська міфологія

Повернутись на сторінку германо-скандинавська міфологія