Боги і богині давньояпонської міфології. Японська міфологія

Боги і богині давньояпонської міфології. Японська міфологія

1. Аматерасу

Аматерасу — богиня сонця і глава пантеону синтоїстських богів. Повне ім’я Аматерасу-о-мі-камі — «велична, яка примушує небеса сяяти». До 1945 р. Аматерасу шанувалася як священна прародителька японської імператорської сім’ї, а дзеркало було частиною імперських регалій.

2. Аме-но Удзуме

Аме-но Удзуме — богиня, що грає головну роль у витяганні Аматерасу з грота. Відомий міф про її одержимий танець на чані біля входу до притулку богині сонця.

3. Дзігокудаю

Дзігокудаю — богиня смерті, володарка загробного світу. Коли Дзігокудаю заглядала в дзеркало, яке завжди поруч тримали послужливі демони, то бачила своє відображення у вигляді скелета — це був її істинний образ.

4. Ідзанакі

Ідзанакі — перший бог, що мав подобу і був здатний народити інших богів. Від шлюбу Ідзанакі і Ідзанамі на світ з’явилися Японські острови, а потім боги землі і покрівлі, вітру і моря, гір і дерев, рівнин і туманів та інші.

5. Ідзанамі

Ідзанамі — «перша жінка», перше богиня, здатна народити інших богів. Від її шлюбу на світ з’явилися Японські острови, боги землі і покрівлі, вітру і моря, гір і дерев, рівнин і туманів. Останнім народився бог вогню Кагуіуті. З’явившись з лона матері, він обпалив його, і Ідзанамі померла — відійшла в царство мертвих.

6. Кагуцуті

Кагуцуті — бог вогню і вулканів. Він став причиною смерті богині Ідзанамі.

7. Камімусубі

Камімусубі — одне з першої трійці божеств, що з’явилося разом з Аме-но Мінаканусі і Такамімусубі, коли розділилися земля і небо.

8. Мінаканусі (Аме-но Мінаканусі-но камі)

Мінаканусі (Аме-но Мінаканусі-но камі) — владика священного центру небес, в японській міфології перше з трьох божеств, які вчинили почин творіння.

9. Сітіфукудзін

Сітіфукудзін — сім богів удачі і щастя. Їх імена Дайкоку, Ебісу, Бентен, Бісямон, Фукурокудзю, Дзюродзин і Хотеі.

10. Сусаноо

Сусаноо — володар морських безодень, божество, народжене Ідзанакі з крапель води, що омили його ніс під час очищення після повернення з царства мертвих.

11. Такамімусубі

Такамімусубі — одне з перших божеств, бог високого священного творіння, що являється на священну рівнину Високого Неба Такама-но хара.

12. Такемікадзуті

Такемікадзуті — войовниче божество з мечем, можливо, втілення меча. З’являється в міфі про те, як бог Ідзанакі убив мечем бога вогню Кагуцуті.

13. Токотаті (Аме-но Токотате-но каме)

Токотаті (Аме-но Токотате-но каме) — божество-одинак, один із семи богів, які першими явилися у всесвіті услід за Аме-но Мінаканусі.

14. Укемуті-но Камі (У-гецу Хімено Камі)

Укемуті-но Камі (У-гецу Хімено Камі) — ім’я цієї богині спочатку зустрічається як назва однієї з частин першого острова, народженого богами Ідзанакі та Ідзанамі при створенні ними країни Японії.

15. Фуген Босацу

Фуген Босацу — бодхісатва, який утілює дух просвітлення. Фуген Босацу часто зображували сидячим верхом на білому слоні.

16. Хатіман

Хатіман — покровитель воїнів. В середні віки Хатіман виступав як покровитель самураїв з роду Мінамото, потім — як заступник стану самураїв, «бог лука і стріл», тобто як бог війни.

17. Хоорі

Хоорі — «вогняна тінь», божество, правнук богині сонця Аматерасу, син бога Хікоко-но Нінігіно Мікото і його подружжя Конохани-сакуя-хіме. Хоорі народився в покоях, охоплених полум’ям.

Боги і богині давньояпонської міфології. Японська міфологія

Повернутися на сторінку Японська міфологія