Ямата-но Ороті — жахливе чудовисько. Японська міфологія

Ямата-но Ороті — жахливе чудовисько. Японська міфологія

Ямата-но Ороті («змій-страховище восьмихвостий-восьмиголовий») (в японській міфології) — жахливе чудовисько в міфі про Сусаноо. Вигнаний богами на землю, Сусаноо зустрів там перших людей, Асінадзути і Тенадзуті, а також їх доньку, богиню рисових полів Кусінада-хіме, які розповіли йому, що червоноокий восьмиголовий дракон вже проковтнув їх сім доньок.
Сусаноо викликався допомогти, якщо люди віддадуть йому в дружини молодшу доньку. Він приготував рисову горілку (саке), розлив її у вісім бочок, і дракон, випивши хмільний напій, заснув. Сусаноо розрубав Ямата-но Ороті на шматки і в одному з них виявив чарівний меч Кусанагі. Цей меч Сусаноо підніс богині сонця Аматерасу, а та завітала його своїм нащадкам як символ їх влади над Японією. Культ бога бурі Сусаноо, як переможця дракона Ямата-но Ороті, був особливо поширений в землі Ідзумо (сучасна префектура Сімане).


ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

О-кунінусі (У-кенінусі-но Камі) — облаштовувач гарного життя людей, добрий бог-правитель. Він вважається нащадком Сусаноо і Кусінада Хіме.

Сукунабікона — бог-герой крихітного зросту, улаштовувач давньої країни в Японії. Він є прямим нащадком найдавніших божеств Мусубі.

Урасіма — міфічний герой, що побував в палаці морського царя. Одного разу Урасіма врятував черепаху, і вона на знак вдячності запросила його відвідати володіння правителя морів. Урасіма провів там 700 років.

Ямата-но Ороті — жахливе чудовисько. Японська міфологія

Повернутись на сторінку германо-скандинавська міфологія