Японський бог Хоорі — бог-рибалка. Японська міфологія

Японський бог Хоорі — бог-рибалка. Японська міфологія

Хоорі (Хікоко-ходемі) («вогняна тінь») (в японській міфології) — божество, правнук богині сонця Аматерасу, син бога Хікоко-но Нінігіно Мікото і його подружжя Конохани-сакуя-хіме. Хікоко-ходемі, як і його брат Ходери-но Мікото («сяйво вогню»), народився в спокоях, обійнятих полум’ям. Хікоко-мисливець запропонував братові-рибалці помінятися заняттями. Проте незабаром Ходери повернув лук братові, а Хікоко-ходемі, втративши його риболовецький гачок, натомість запропонував братові інший, але Ходері відмовився.
Засмутившись, Хікоко-ходемі відправився до морського бога Ватацумі-но Камі, який повернув йому снасть. При цьому Хікоко-ходеми закохався в доньку морського владики, одружився на ній і був щасливий багато років. Коли він вирішив повернутися додому, морський бог на прощанні подарував йому дві яшми, що управляють приливом і відливом. Вдома бог нарешті повернув риболовецький гачок Ходері, проте той як і раніше продовжував докучати братові. Хікоко-ходемі втратив терпіння і викликав прилив. Коли море майже покрило Ходері з головою, той вибачився, і Хікоко-ходемі викликав відлив.
Донька морського бога прибула до свого чоловіка і незабаром оголосила, що збирається народити дитя. Вона просила чоловіка не дивитися на неї під час пологів, але чоловік порушив обіцянку і підглядав крізь щілину її спокоїв; тому царівна перетворилася на чудовисько і повернулася в море, залишивши дитину. Змужнівши, хлопчик одружився на тітці, що виховала його. У них народився син, що називається двома іменами, Тое-міке-но і Камуямато-іваребі-ко. Після смерті він став відомий під ім’ям Дзімму-тенно і вважався першим правителем Японії.

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Фуген Босацу — бодхісатва, який утілює дух просвітлення. Фуген Босацу часто зображували сидячим верхом на білому слоні.

Хатіман — покровитель воїнів. В середні віки Хатіман виступав як покровитель самураїв з роду Мінамото, потім — як заступник стану самураїв, «бог лука і стріл», тобто як бог війни.

Хоорі — «вогняна тінь», божество, правнук богині сонця Аматерасу, син бога Хікоко-но Нінігіно Мікото і його подружжя Конохани-сакуя-хіме. Хоорі народився в покоях, охоплених полум’ям.

Японський бог Хоорі — бог-рибалка. Японська міфологія

Повернутись на сторінку германо-скандинавська міфологія