Японський бог Хатіман — бог-покровитель воїнів. Японська міфологія

Японський бог Хатіман — бог-покровитель воїнів. Японська міфологія

Хатіман («безліч прапорів») (в японській міфології) — бог-покровитель воїнів. Як припускають вчені, його ім’я походить від звичаю ставити прапори на честь богів. В середні віки Хатіман виступав як покровитель самураїв з роду Мінамото, потім — як заступник військового стану самураїв, «бог лука і стріл», тобто в якості бога війни. Тоді ж його стали шанувати як хранителя імператорської цитаделі і кінець кінцем як покровителя імператорського роду.
У давніх пам’ятниках зафіксовані легенди про явища Хатімана у вигляді старого коваля, трирічної дитини, а також про те, як бог допомагав людям. У Японії його культ дуже популярний і в наші дні. Під ім’ям Хатіман був обожнений правитель країни Одзін, п’ятнадцятий імператор Японії, що правив в 270—312 рр., він шанувався як «бог лука і стріл», а також як покровитель військового стану самураїв.

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Токотаті (Аме-но Токотате-но каме) — божество-одинак, один із семи богів, які першими явилися у всесвіті услід за Аме-но Мінаканусі.

Укемуті-но Камі (У-гецу Хімено Камі) — ім’я цієї богині спочатку зустрічається як назва однієї з частин першого острова, народженого богами Ідзанакі та Ідзанамі при створенні ними країни Японії.

Фуген Босацу — бодхісатва, який утілює дух просвітлення. Фуген Босацу часто зображували сидячим верхом на білому слоні.

Японський бог Хатіман — бог-покровитель воїнів. Японська міфологія