Японський бог Фуген Босацу— бодхісатва. Японська міфологія

Японський бог Фуген Босацу— бодхісатва. Японська міфологія

Фуген Босацу (в японській буддійській міфології) — бодхісатва, який утілює дух просвітлення. Зазвичай Фуген Босацу зображували сидячим верхом на білому слонові. У народному буддизмі відома його іпостась — Фуген Еммей Босацу, що приносить удачу і довголіття.
Бодхісатва (санскритське: той, чия суть — просвітлення), в ранньому буддизмі і в книгах шкіл Малої колісниці найменування Будди Шак’ямуні до Просвітлення, у тому числі в усіх попередніх народженнях; у махаяні бодхісатва — це:
1) ідеальна істота, яка виступає передусім як наставник і зразок для інших людей і небесних істот;
2) клас небесних істот, що досягли Просвітлення, але які продовжують перероджуватися в самсаре, допомагаючи іншим звільнятися;
3) особливий клас ченців (і навіть мирян), що дали обітницю досягти Просвітлення із співчуття до інших істот, а не для себе.
Бодхісатва Великої колісниці проходить послідовно десять стадій (бхумі) духовного росту, на яких поступово набуває десяти видів влади (над власними життям, розумом, поведінкою, усвідомленим майбутнім народженням, схильностями, діяннями, опановує Закон, надприродні здібності, медитацію, знання) і десяти видів сили: терпимість, інтуїцію, зречення, зосередження, доброчесність, практику, а також природжену, аналітичну, споглядальну і розумову сили.


ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Сусаноо — володар морських безодень, божество, народжене Ідзанакі з крапель води, що омили його ніс під час очищення після повернення з царства мертвих.

Такамімусубі — одне з перших божеств, бог високого священного творіння, що являється на священну рівнину Високого Неба Такама-но хара.

Такемікадзуті — войовниче божество з мечем, можливо, втілення меча. З’являється в міфі про те, як бог Ідзанакі убив мечем бога вогню Кагуцуті.

Японський бог Фуген Босацу— бодхісатва. Японська міфологія

Повернутись на сторінку германо-скандинавська міфологія