Емма-о — володар і суддя мертвих. Японська міфологія

Емма-о — володар і суддя мертвих. Японська міфологія

Емма-о (в японському буддизмі) — володар і суддя мертвих. Емма-о правив підземним пеклом дзігоку; там його оточували вісімнадцять воєначальників і тисячі воїнів, а також демони і стражники з кінськими головами. Підземний світ розділений був на вісім вогняних і вісім крижаних адів. Вважалося, що смерть починається як подорож через пустинну рівнину і гори, а біля входу в інший світ тече річка, яку можна перетнути в трьох місцях. Брід був призначений для тих, що вчинили незначні гріхи, міст — для хороших людей, а закоренілі грішники повинні були здолати потік, що кишить чудовиськами.
На іншому березі їх очікувала страшна стара. Вона оголяла покійних, і у такому вигляді вони з’являлися на очі Емма-о, який в магічному дзеркалі бачив усі їх земні справи і судив (тільки чоловіків) згідно з побаченим. Жінок судила його сестра.


ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Камімусубі — одне з першої трійці божеств, що з’явилося разом з Аме-но Мінаканусі і Такамімусубі, коли розділилися земля і небо.

Мінаканусі (Аме-но Мінаканусі-но камі) — владика священного центру небес, в японській міфології перше з трьох божеств, які вчинили почин творіння.

Сітіфукудзін — сім богів удачі і щастя. Їх імена Дайкоку, Ебісу, Бентен, Бісямон, Фукурокудзю, Дзюродзин і Хотеі.

Емма-о — володар і суддя мертвих. Японська міфологія

Повернутись на сторінку германо-скандинавська міфологія