Дзімму — божий засновник імператорської династії. Японська міфологія

Дзімму — божий засновник імператорської династії. Японська міфологія

Дзімму (Дзімму-тенно) (в японській міфології) — перший правитель Японії, божий засновник імператорської династії, нащадок сонячної богині Аматерасу і онук Хікоко-но Нінігіно Мікото, чиї спадкоємці іменували себе тенно — «нащадки неба». За життя він був відомий під іменами Тоє-міке-но і Камуямато-іваребіко і тільки після смерті придбав ім’я Дзімму-тенно («правитель Дзімму»).
Вважається, що він зійшов на трон в 660 році до нашої ери. День 11 лютого, коли, згідно з міфами, Дзімму вступив на престол, з 1873 року відзначається як свято основи імперії. Дзімму вчинив завойовний похід на острів Кюсю. В дорозі його зачарував бог в образі ведмедя, і усе військо заснуло. Один з воїнів побачив уві сні, що Аматерасу посилає Дзімму чарівний меч, а прокинувшись, воїн знайшов меч і віддав його проводиреві. Військо, ведене віщим вороном, продовжило похід. Отримавши перемогу і прийшовши в Ямато, Дзімму звів чудовий палац і одружився на місцевій принцесі.


ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Аматерасу — богиня сонця і глава пантеону синтоїстських богів. Повне ім’я Аматерасу-о-мі-камі — «велична, яка примушує небеса сяяти». До 1945 р. Аматерасу шанувалася як священна прародителька японської імператорської сім’ї, а дзеркало було частиною імперських регалій.

Аме-но Удзуме — богиня, що грає головну роль у витяганні Аматерасу з грота. Відомий міф про її одержимий танець на чані біля входу до притулку богині сонця.

Дзігокудаю — богиня смерті, володарка загробного світу. Коли Дзігокудаю заглядала в дзеркало, яке завжди поруч тримали послужливі демони, то бачила своє відображення у вигляді скелета — це був її істинний образ.

Дзімму — божий засновник імператорської династії. Японська міфологія

Повернутись на сторінку германо-скандинавська міфологія