Японська богиня Каннон — милосердна заступниця. Японська міфологія

Японська богиня Каннон — милосердна заступниця. Японська міфологія

Каннон (в японській міфології) — одне з найбільш популярних божеств в японській буддійській міфології. Каннон — милосердна заступниця, звернутися до якої за допомогою могла будь-яка людина. Каннон була здатна до перевтілення: до старого вона приходила старим, до ченця — ченцем, до жінки — жінкою. Ранні зображення Каннон мали тисячу рук, причому вважалося, що кожною з них богиня рятувала грішника. У китайській міфології їй відповідає Гуаньінь, у буддійській — бодхісатва Авалокітешвара.
Догматичні основи шанування Каннон містяться в присвяченій їй 25-ій главі «Лотосової сутри», що існує в Японії в якості окремої сутри «Каннонге». Попри те, що бодхісатва є істотою безстатевою, в Японії Каннон була сприйнята як богиня милосердя. Є одним з найбільш популярних японських божеств низового буддійського пантеону. З її ім’ям пов’язана безліч фольклорних віддань, що виявляють її універсальне всеспівчутливість. Культ Каннон розділяють більшість шкіл японського буддизму. Основним храмом, в якому шанується Каннон, є Хаседера в Камакура. Іконографія богині представлена численними образами, у тому числі і «Тисячорукою Каннон».


ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

О-кунінусі (У-кенінусі-но Камі) — облаштовувач гарного життя людей, добрий бог-правитель. Він вважається нащадком Сусаноо і Кусінада Хіме.

Сукунабікона — бог-герой крихітного зросту, улаштовувач давньої країни в Японії. Він є прямим нащадком найдавніших божеств Мусубі.

Урасіма — міфічний герой, що побував в палаці морського царя. Одного разу Урасіма врятував черепаху, і вона на знак вдячності запросила його відвідати володіння правителя морів. Урасіма провів там 700 років.

Японська богиня Каннон — милосердна заступниця. Японська міфологія

Повернутись на сторінку германо-скандинавська міфологія