Японська богиня Аме-но Удзуме — танцююча богиня. Японська міфологія

  Японська богиня Аме-но Удзуме — танцююча богиня. Японська міфологія

  Аме-но Удзуме («сильна») (в японській міфології) — богиня, що грає головну роль у витяганні Аматерасу з грота. Аме-но Удзуме, танцююча богиня, прародителька жриць, що здійснювали святкові ритуали. Відомий міф про її одержимий танець на перевернутому чані біля входу в притулку богині сонця. Після того, як богиня сонця Аматерасу сховалася в гроті, залишивши світ в мороці, боги пішли на хитрість. Вони знайшли півня, спів якого сповіщає світанок, і виготовили дзеркало, прикрашене коштовними каменями.
  На їх прохання богиня Аме-но Удзуме танцювала на перевернутому чані, і це нагадувало звук бойового барабана. Одночасно Аме-но Удзуме грала на бамбуковій флейті і вісімсот міріадів божеств супроводжували її зі своїми музичними інструментами. Одні тріщали дерев’яними брязкальцями; у інших божеств були інструменти із співаючою натягнутою тятивою. Півень кричав, і танець богині ставав все несамовитішим. В екстазі вона скинула свій одяг, тоді боги почали схвально ляскати, кричати і реготати на повний голос. Здивована Аматерасу виглянула з грота і, побачивши своє відображення в дзеркалі, не в силах була утриматися від бажання споглядати свою красу, покинула свій притулок і світ знову осяявся сонцем. Що і було потрібне богам, які хотіли повернути на землю сонячне світло і тепло.
  Відомий також міф про Аме-но Вака-Хіко, посланця і дорученця небесного божества Аматерасу на землі. Полюбивши доньку богині землі, юнак Аме-но Вака-Хіко вирішив не повертатися на небеса і був вбитий небесною стрілою. Це була кара богині Аматерасу за свавілля.


  ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

  Тенгу — довгоносі напівчоловіки-напівптахи, наділені величезною силою, які жили в старих деревах з викривленими стволами і любили лякати подорожніх і лісорубів громовим реготом. Іноді Тенгу виявлялися корисні і рятували людей.

  Емма-о — володар і суддя мертвих. Емма-о правив підземним пеклом дзігоку; там його оточували вісімнадцять воєначальників і тисячі воїнів, а також демони і стражники з кінськими головами. Підземний світ розділений був на вісім вогняних і вісім крижаних адів.

  Ямата-но-Ороті — жахливе чудовисько, червоноокий восьмиголовий дракон, «змій-страховище восьмихвостий-восьмиголовий».

  Японська богиня Аме-но Удзуме — танцююча богиня. Японська міфологія

  Повернутись на сторінку германо-скандинавська міфологія

  Комментарии закрыты.