Архаїчна Греція. VIII—VI ст. до н. е.
  Історія Давньої Греції

  Архаїчна Греція. VIII—VI ст. до н. е. Історія Давньої Греції

  У історичному розвитку Давньої Греції на рубежі IX—VIII ст. до н. е. сталися глибокі зміни. Дрібні, ізольовані один від одного родові і сільські громади перетворюються на нові соціально-політичні організми, в надрах яких починається інтенсивний економічний розвиток, між різними соціальними групами виникають гострі протиріччя, що переростають в кровопролитні зіткнення, складається система державних органів, створюється висока культура.
  Ці нові соціально-політичні організми, які дістали назву полісів, стали основними осередками старогрецького суспільства, держави і культури.
  Поліси формувалися не лише з родових громад попереднього часу, але і частенько створювалися наново шляхом заснування нових поселень — колоній, що виводяться з міст Егейського басейну на узбережжі Середземного і Чорного морів. Поліси як першого, так і другого типу створювали свою внутрішню структуру упродовж декількох століть, цей процес завершився у більшості міст Греції лише у кінці VI ст. до н. е.
  Формування полісного ладу складає зміст процесу історичного розвитку Давньої Греції в архаїчний період VIII—VI ст. до н. е.

  Архаїчна Греція. VIII—VI ст. до н. е. Історія Давньої Греції

  Попередня сторінка з ІСТОРІЇ ГРЕЦІЇ

  Повернутися до змісту ІСТОРІЯ ГРЕЦІЇ

  Наступна сторінка з ІСТОРІЇ ГРЕЦІЇ

  Комментарии закрыты.