Агамемнон робить спробу примиритися з Ахіллом. Троянський цикл міфів.
  М. А. Кун. Легенди і міфи Давньої Греції

  Агамемнон робить спробу примиритися з Ахіллом. Троянський цикл міфів. М. А. Кун. Легенди і міфи Давньої Греції

  Викладено за поемою Гомера «Іліада»

  Агамемнон, засмучений перемогою троянців, розіслав оповісників скликати на нараду вождів. Зібралися вожді, і з сумом почав говорити Агамемнон про те, що доводиться тепер тікати з Троади в Грецію, бо так, мабуть, бажано Зевсові. Але Діомед заперечив Агамемнону, що він може один, коли того бажає, покинути Троаду, а інші вожді залишаться й битимуться доти, аж поки здобудуть Трою. Не радив і Нестор утікати. Радив старець Агамемнонові влаштувати бенкет і на ньому обговорити, що діяти, а для охорони табору виставити варту.
  Зробив Агамемнон так, як радив Нестор. Сімсот юнаків під проводом семи вождів пішли охороняти табір греків. Решта вождів лишилася у шатрі Агамемнона. Під час бенкету Нестор став радити Агамемнону примиритися з Ахіллом. Послухав Агамемнон Нестора. Він сповістив вождів, що великі дарунки дасть він Ахіллові, поверне йому Брісеїду, а коли повернуться всі з перемогою на батьківщину, дасть Ахіллові за дружину одну з своїх дочок, а в придане — велику кількість багатих міст. Схвалили вожді рішення Агамемнона і вирішили послати для переговорів з Ахіллом до нього в шатро Теламоніда Аякса, Одіссея і Фенікса, а при них оповісниками Еврібата і Годія. Цих героїв особливо любив Ахілл. Багато напутніх порад дав послам Нестор.
  Коли посли Агамемнона прийшли до Ахілла, він грав на лірі і співав славу героям. Біля Ахілла сидів і друг його Патрокл. Привітно зустрів Ахілл героїв і влаштував для них багатий бенкет. Наситившись, Одіссей звернувся до сина Пелея і почав умовляти його примиритися з Агамемноном. Розповів Одіссей, як тиснуть греків троянці під проводом Гектора, перелічив Одіссей і ті дарунки, що їх обіцяє Агамемнон на знак примирення. Нагадав Одіссей Ахіллові і те, як повчав сина Пелей, відпускаючи його в похід, як радив уникати чвар. Але Ахілл відмовився примиритися з царем Мікен, він не міг забути образи, якої завдав йому Агамемнон. Ахілл сказав, що навіть тоді відмовився б він примиритися з Агамемноном, коли б він обіцяв йому дати дари, рівні всім багатствам єгипетських Фів.

  Непохитний був Ахілл і навіть нахвалявся відпливти назад у Фтію. Але Фенікс, сумуючи за долею греків, все умовляв Ахілла примиритися. Він закликав його не робити так, як зробив колись Мелеагр, коли билися курети з етолянами. Та нічого не відповів Феніксові Ахілл. Теламонід Аякс звернувся тоді до Одіссея і кликав його покинути швидше Ахіллове шатро і йти переказати вождям відповідь Ахілла. Зробив останню спробу Аякс переконати Ахілла, але, як і раніше, лишився він непохитний і тільки сказав, що аж тоді виступить проти Гектора, коли той, запаливши кораблі греків, дійде й до його кораблів і шатра.
  Мовчки пішли герої, а Фенікс залишився в Ахілла. Повернувшись до Агамемнона, Аякс і Одіссей сказали вождям, що відповів Ахілл. У глибокій мовчанці вислухали їх вожді. Нарешті герой Діомед порадив дати спокій Ахіллові, бо Агамемнон, обіцяючи дари, вдихнув ще більшу гордість у його серце. Запропонував Діомед, підкріпившись винами та їжею, всім лягти спати з тим, щоб наступного дня знову почати криваву битву.

  Агамемнон робить спробу примиритися з Ахіллом. Троянський цикл міфів. М. А. Кун. Легенди і міфи Давньої Греції

  1. Зміст (М. А. Кун. Легенди і міфи Давньої Греції)

  2. Боги (М. А. Кун. Легенди і міфи Давньої Греції)

  3. Герої (М. А. Кун. Легенди і міфи Давньої Греції)

  4. Давньогрецький епос (М. А. Кун. Легенди і міфи Давньої Греції)

  5. Троянський цикл мифів М. А. Кун. Легенди і міфи Давньої Греції

  6. Фіванський цикл мифів (М. А. Кун. Легенди і міфи Давньої Греції)

  7. Аргонавти (М. А. Кун. Легенди і міфи Давньої Греції)

  8. Одіссея (М. А. Кун. Легенди і міфи Давньої Греції)

   

  Комментарии закрыты.