Герої Греції в Мізії. Троянський цикл міфів.
М. А. Кун. Легенди і міфи Давньої Греції

Герої Греції в Мізії. Троянський цикл міфів. М. А. Кун. Легенди і міфи Давньої Греції

Усі герої і їхні війська зібрались у гавані Авліді, щоб пливти звідти до берегів Трої. Величезна армія стояла на морському березі. Сто тисяч озброєних воїнів (Звичайно, тут повідомляється про таке велике військо, якого не можна було зібрати за тих часів, коли створено легенду про троянську війну. Це звичайна епічна прикраса, що надає характеру грандіозності війні греків з троянцями) було в цьому війську. На 1186 кораблях мали вони пливти під Трою. Перед відплиттям зібрались усі проводирі військ, великі герої, під покровом столітнього платана біля вівтарів, щоб принести жертву богам і благати у них щасливого плавання. Раптом з-під одного з вівтарів виповз жахливий змій, червоний, як кров. Звиваючи кільцями величезне тіло, швидко здерся він на платан до самого майже вершка. Там було гніздо з вісьмома пташенятами й самицею. Червоний змій проковтнув і самицю, й пташенят, а сам обернувся на камінь. Вражені стояли герої під платаном; вони не могли зрозуміти, що означає це знамення богів. Але віщий провісник Калхас відкрив їм зміст цього знамення. Він сказав героям, що дев’ять років доведеться їм облягати Трою, бо дев’ять птахів поглинув змій, аж на десятий рік після тяжких трудів здобудуть вони велику Трою. Зраділи греки словам Калхаса. Сповнені надії на щасливий кінець розпочатого ними походу, спустили вони свої кораблі. Один за одним відпливали кораблі з гавані Авліди. Налягли гребці разом на весла, і швидко поплив величезний флот греків до берегів Азії.
Після недовгого плавання пристали греки до берегів Мізії. Тут правив Гераклів син, герой Телеф. До його володінь і пристали греки. Вони були певні, що допливли до берегів Трої, і почали спустошувати володіння Телефа. Зібрав військо Телеф і рушив на чолі його на захист своїх володінь. Почався кровопролитний бій.
До бою став Ахілл із своїм вірним другом Патроклом. Поранили Патрокла, але, незважаючи на рану, мужньо бився він поруч Ахілла.
Нарешті Ахілл з великими зусиллями все ж змусив до втечі Телефа.
Настала ніч і дала змогу Телефові втекти до свого міста, замкнутися в ньому. Рано-вранці почали збирати греки тіла убитих воїнів і тут раптом дізналися, що не з троянцями бились вони, а з мізійцями та їхнім царем Телефом, сином Геракла. Засмутилися греки: вони билися із своїм союзником, а не з ворогом. Уклали греки мир з Телефом, і він обіцяв допомагати їм. Тільки вирушити з ними у похід на Трою відмовився Телеф: він був одружений з дочкою Пріама і не хотів воювати проти батька своєї дружини.

Поховавши загиблих у бою, греки покинули Мізію і попливли далі до берегів Трої. У відкритому морі захопила грецький флот страшна буря. Неначе гори, здіймалися на морі грізні хвилі. Мов легкі тріски, розкидала буря грецькі кораблі. Збилися вони з путі. Довго блукали греки морем і нарешті повернулися в Авліду. Один за одним припливали кораблі греків у ту гавань, яку ще так недавно покинули, щоб пливти до великої Трої. Невдачею скінчився перший виступ їхній у похід.

Герої Греції в Мізії. Троянський цикл міфів. М. А. Кун. Легенди і міфи Давньої Греції

1. Зміст (М. А. Кун. Легенди і міфи Давньої Греції)

2. Боги (М. А. Кун. Легенди і міфи Давньої Греції)

3. Герої (М. А. Кун. Легенди і міфи Давньої Греції)

4. Давньогрецький епос (М. А. Кун. Легенди і міфи Давньої Греції)

5. Троянський цикл мифів М. А. Кун. Легенди і міфи Давньої Греції

6. Фіванський цикл мифів (М. А. Кун. Легенди і міфи Давньої Греції)

7. Аргонавти (М. А. Кун. Легенди і міфи Давньої Греції)

8. Одіссея (М. А. Кун. Легенди і міфи Давньої Греції)