Аргонавти у Віфінії (Амік). Аргонавти.
М. А. Кун. Легенди і міфи Давньої Греції

Аргонавти у Віфінії (Амік). Аргонавти. М. А. Кун. Легенди і міфи Давньої Греції 

На другий день вранці пристали аргонавти до берега Віфіни (Край на північному заході Малої Азії). Не зустріли їх так гостинно, як у Кізіку. У Віфінії на березі моря жили бебрики, правив ними цар Амік. Він пишався своєю велетенською силою і славою непереможного кулачного бійця. Усіх чужоземців примушував жорстокий цар битися з ним і без жалю вбивав їх: могутнім ударом кулака.
Глузуванням зустрів Амік аргонавтів, бродягами назвав він великих героїв і викликав найдужчого з них помірятися з ним силою. Розгнівалися герої. Вийшов з-поміж них юний син Зевса і Леди Полідевк. Спокійно прийняв він виклик царя бебриків. Немов грізний Тіфон, стояв Амік у своєму чорному плащі й з величезною ломакою на плечах перед Полідевком. Похмурим поглядом зміряв він Полідевка; а той стояв перед Аміком, сяючи, мов зірка, своєю красою.
Приготувались до бою бійці. Кинув Амік на землю кулачне реміння (Під час кулачного бою греки обмотували руки до ліктя ремінням, на якому часто прикріплялися мідні опуклі бляхи. Удар через це міг бути смертельним). Не вибираючи, підняв найближче реміння Полідевк і обв’язав собі руку. Почався бій. Як розлютований бик, кинувся на Полідевка цар бебриків. Спритно відбивав його удари Полідевк, не відступаючи ні на крок під натиском Аміка. На мить урвався бій, щоб могли перевести подих бійці. Ось уже знов б’ються вони, і сиплються один за одним удари. Замахнувся Амік і хотів уже завдати Полідевкові страшного удару в голову, та ухилився юний герой і завдав Амікові такого удару по вуху, що розтрощив йому черепну кістку. У передсмертних корчах упав Амік на землю. Гучними покликами вітали аргонавти переможця Полідевка.
Коли бебрики побачили, що їх царя вбито, напали вони на Полідевка. Двох перших звалив на землю сам Полідевк ударами кулака. Схопилися за зброю аргонавти і кинулись до бою з бебриками. Вихором засвистіла важка сокира Анкея в рядах бебриків, одного за одним вражає їх Кастор блискучим мечем. Як леви, б’ються герої. Кинулись утікати бебрики. Довго переслідували їх герої. З багатою здобиччю повернулися вони на берег моря. Цілу ніч бенкетували переможці на березі, і голосно лунав переможний спів Орфея. Під звуки своєї золотої кіфари славив він юного переможця царя бебриків Аміка прекрасного Полідевка, сина громовержця Зевса.

Аргонавти у Віфінії (Амік). Аргонавти. М. А. Кун. Легенди і міфи Давньої Греції 

1. Зміст (М. А. Кун. Легенди і міфи Давньої Греції)

2. Боги (М. А. Кун. Легенди і міфи Давньої Греції)

3. Герої (М. А. Кун. Легенди і міфи Давньої Греції)

4. Давньогрецький епос (М. А. Кун. Легенди і міфи Давньої Греції)

5. Троянський цикл мифів М. А. Кун. Легенди і міфи Давньої Греції

6. Фіванський цикл мифів (М. А. Кун. Легенди і міфи Давньої Греції)

7. Аргонавти (М. А. Кун. Легенди і міфи Давньої Греції)

8. Одіссея (М. А. Кун. Легенди і міфи Давньої Греції)