Народження й виховання Ясона. Аргонавти.
  М. А. Кун. Легенди і міфи Давньої Греції

  Народження й виховання Ясона. Аргонавти. М. А. Кун. Легенди і міфи Давньої Греції 

  На березі голубої морської затоки у Фессалії (Край на сході північної Греції) брат царя Афаманта Кретей збудував місто Іолк. Розрослося місто Іолк, родючість його полів, торгівля й мореплавство дали йому багатство. Коли помер Кретей, правити в Іолку став його син Есон, але його брат по матері, син Посейдона Пелій відняв у нього владу, і довелось Есонові жити в місті, як звичайному громадянинові.
  Незабаром в Есона народився син, прекрасне хлоп’я. Боявся Есон, що пихатий і жорстокий Пелій уб’є його сина, якому по праву належала влада над Іолком, і вирішив сховати його. Він оголосив, що немовля померло одразу після народження, і навіть справив по ньому пишні поминки; а сам відніс сина на схил гори Пеліону до наймудрішого з кентаврів Хірона. Там у лісі, в печері, ріс хлопчик, виховуваний Хіроном, матір’ю його Філірою і дружиною Харікло. Мудрий Хірон дав йому ім’я Ясон. Усього навчав Хірон Ясона: володіти мечем і списом, стріляти з тугого лука, музики і всього, що знав сам. Не було рівного Ясонові у вправності, силі й хоробрості, а красою він був рівний небожителям.
  До двадцяти років жив Ясон у Хірона. Нарешті, зважився він покинути відлюдні схили Пеліону, іти в Іолк і зажадати від Пелія, щоб повернув він йому владу над Іолком.

  Народження й виховання Ясона. Аргонавти. М. А. Кун. Легенди і міфи Давньої Греції 

  1. Зміст (М. А. Кун. Легенди і міфи Давньої Греції)

  2. Боги (М. А. Кун. Легенди і міфи Давньої Греції)

  3. Герої (М. А. Кун. Легенди і міфи Давньої Греції)

  4. Давньогрецький епос (М. А. Кун. Легенди і міфи Давньої Греції)

  5. Троянський цикл мифів М. А. Кун. Легенди і міфи Давньої Греції

  6. Фіванський цикл мифів (М. А. Кун. Легенди і міфи Давньої Греції)

  7. Аргонавти (М. А. Кун. Легенди і міфи Давньої Греції)

  8. Одіссея (М. А. Кун. Легенди і міфи Давньої Греції)

   

  Комментарии закрыты.