Душі женихів у царстві Аїда. Одіссея.
М. А. Кун. Легенди і міфи Давньої Греції

Душі женихів у царстві Аїда. Одіссея. М. А. Кун. Легенди і міфи Давньої Греції

Викладено за поемою Гомера «Одіссея»

Бог Гермес викликав душі женихів з їхніх трупів своїм золотим жезлом, яким він і склепляє сном очі людей, і відганяє сон. З жалісним криком полинули душі за богом. Крик їх подібний був до писку кажанів, що носяться з ляку по темній печері, коли один із них упаде, відірвавшись від каменя, на якому він висів.
Довгою низкою неслися душі женихів слідом за Гермесом по темній дорозі. Він вів їх усе далі повз води сивого Океану, повз браму бога сонця Геліоса, повз країни, де живуть боги сну, повз скелю Левкади (Біла скеля, що була, як гадали греки, біля входу в підземне царство бога Аїда). Нарешті, досягли вони лук, порослих асфоделом (Дикий тюльпан блідо-жовтого кольору); там витали душі померлих. Перша зустріла душі женихів душа великого Ахілла, поруч неї йшли тіні Патрокла, Антілоха та Аякса Теламоніда. Оточили їх душі женихів. Прилинула сюди і тінь царя Агамемнона. Впізнала у сонмі душ женихів тінь Агамемнона душу Амфімедонта, в якого був, як гість, прийнятий Агамемнон в Ітаці, коли приїздив він туди кликати Одіссея в похід під Трою. Запитала тінь Агамемнона душу Амфімедонта:

— Скажи мені, чому ви прийшли такою юрбою в це царство мороку? Чи загинули ви під час бурі, чи вороги повбивали вас, коли ви грабували їхні доми і викрадали їхнє майно?
Розповіла тінь Амфімедонта про те, як сватались вони до Пенелопи, гадаючи, що не повернеться Одіссей, але вірна була Одіссеєві Пенелопа, вона й чути не хотіла про шлюб. Повернувся, нарешті, Одіссей і жорстоко помстився їм за розбій в його домі й за розкрадання його майна. Зраділа душа Агамемнона, дізнавшись про те, як щасливо уникнув Одіссей усіх небезпек, і вигукнула:
— О, який щасливий ти, улюблений Одіссею! Велика буде слава твоєї вірної дружини Пенелопи, оспівають її у піснях, і вічно житиме про неї пам’ять! Іншою була моя доля. Зрадила мене жона. Страшна пам’ять про неї збережеться навіки.

Душі женихів у царстві Аїда. Одіссея. М. А. Кун. Легенди і міфи Давньої Греції

1. Зміст (М. А. Кун. Легенди і міфи Давньої Греції)

2. Боги (М. А. Кун. Легенди і міфи Давньої Греції)

3. Герої (М. А. Кун. Легенди і міфи Давньої Греції)

4. Давньогрецький епос (М. А. Кун. Легенди і міфи Давньої Греції)

5. Троянський цикл мифів М. А. Кун. Легенди і міфи Давньої Греції

6. Фіванський цикл мифів (М. А. Кун. Легенди і міфи Давньої Греції)

7. Аргонавти (М. А. Кун. Легенди і міфи Давньої Греції)

8. Одіссея (М. А. Кун. Легенди і міфи Давньої Греції)