Зет. Міфологія Давньої Греції

Зет. Міфологія Давньої Греції

Зет (за грецькою міфологією) — один із братів Бореадів, син Борея і Оріфії, брат Калаїда. Зет і Калаїд відомі під загальним ім’ям Бореадів і виглядали окриленими. Вони брали участь у Поході Аргонавтів, під час якого, прибувши у фракійський Салмідесс до царя Фінея, звільнили свою сестру Клеопатру, дружину Фінея, з її синами, з темниці, куди вона була посаджена чоловіком за намовою його другої дружини Ідеї. За іншою версією оповіді, Зет і Калаїд звільнили самого Фінея від гарпій. Вони загинули, переслідуючи гарпій, а за іншими оповідями були вбиті Гераклом, на острові Тенос, де показували їх гробниці. Казали, що одна з колон, що стояли на цих гробницях, оберталась при подиху північного вітра Борея.
Грецькі перекази про братів Зета і Калаїда детально викладені у праці історика античного світу Лудольфа-Едуарда Стефані «Борей і Бореади», виданому у Санкт-Петербурзі в 1871 році.

Зет. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Мнемозіна — в грецькій міфотворчості Богиня пам’яті, донька Урану і Геї, Титаніда. Мати Муз, яких вона народила від Зевса. За числом дев’яти ночей, які Мнемозіна подарувала Зевсові, і Муз було дев’ять.

Мойри — богині долі, природної необхідності, вічних і непорушних світових законів: Лахесіс («що дає долю»), Клото («що пряде») і Атропос («невідворотна»), доньки Нікти.

Mомос — божество лихослів’я, буркотливості, кепкування і осуду.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Бог війни, син Зевса і Гери (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня полювання, сестра Аполлона. Вона дає світло і життя, вона богиня пологів і богиня-годувальниця (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня розуму, війни, наук і мистецтв (за грецькою міфологією) — дізнатися