Жерці. Міфологія Давньої Греції

Жерці. Міфологія Давньої Греції

Жерці (у давнину) — посередники між Богами і людьми. Виникнення особливого класу жерців в прадавні часи було викликано появою суспільних жертвопринесень і особливо необхідністю спеціальної підготовки до відправлення культу. У Давній Греції, де культ розвинувся, головним чином, у зв’язку з певними святилищами, не було, як такої, жрецької касти, хоча спадкові жрецькі роди і існували. В жерці поставлялися звичайно особи вищих родів, частково за допомогою вибору, частково за допомогою долі. Де звання жерця було у відомому сімействі спадкове, там справа вирішувалася правом первородства або долею, але інколи рішення надавалося суду. Жерцем міг стати лише природний і повноправний член суспільства, що відрізнявся бездоганною моральністю, відсутністю тілесних недоліків і взагалі зовнішністю, гідною божества. При деяких культах був потрібний юнацький вік або невинність, а при інших безперервно знаходилися заміжні жінки. Більшою частиною божества чоловічої статі мали служителями чоловіків, жіночі божества — жінок. Звичайно служба жерців була довічною.

Жерці. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Трофоній — первинне хтонічне божество, тотожне із Зевсом Підземним. За поширеним віруванням, Трофоній був сином Аполлона або Зевса, братом Агамеда, вихованцем богині землі — Деметри.

Фаетон — син Геліоса і Океаніди Клімени, звернувся до батька з проханням надати йому на один день керування сонячною колісницею. Але слабкий хлопець не впорався з безсмертними кіньми, внаслідок чого всесвіт трохи був охоплений пожежею.

Фороней — засновник Аргосської держави, син річкового бога Інаха і Гамадріади Мелії. Він шанувався як національний Герой.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Богиня ранішньої зорі. Давні греки іменували її рум’яною зорею, рожевоперстою богинею Еос (за римською міфологією) — дізнатися

Бог царства мертвих, а також само царство (за грецькою міфологією) — дізнатися

Бог-стріловержець, Бог передбачень і оракулів, світлоносний заступник мистецтв (за грецькою міфологією) — дізнатися