Зеф. Міфологія Давньої Греції

Зеф. Міфологія Давньої Греції

Зеф (Зет) (за грецькою міфологією) — син Зевса і Антіопи, брат-близнюк Амфіона (Аполлодор). За наказом царя Ліка Зефа і Амфіона було покинуто напризволяще біля гори Кіферон, де їх знайшов і виховав пастух. Зеф присвятив себе пастушачим заняттям, Амфіон — грі на кіфарі. У протилежність своєму брату, любителю мистецтв, Зеф за грецькими оповідями зображується простим, грубим пастухом і мисливцем. Одного дня їх мати, що втекла від утисків Ліка і його дружини Дірки, попрохала у них притулок, але брати відмовили їй, сприйнявши за втеклу рабиню. Вони не перешкоджали посланцям Дірки схопити її. Пастух, що повернувся, пояснив їм, що вони відмовили у захисті власній матері. Тоді брати кинулись навздогін і врятували Антіопу, вбивши при цьому Дірку, а згодом свого діда Ліка, чоловіка Дірки, що царював у Фівах, після чого оволоділи цим містом.
Після запанування у Фівах брати взялись за зведення стін нижнього міста. Павсаній розповідає, що Зеф з кепкуванням сприймав захоплення Амфіона лірою, дарованою йому Гермесом. Зеф, що володів величезною фізичною силою, носив і складав камені біля стіни, що будувалась. Проте виявилось, що під музику Амфіона камені у стіні самі лягали туди, куди потрібно (Гомер; Павсаній; Гігін). Зеф одружився на Фіві, на честь якої і назвали місто Фіви, що раніше іменувалоя Кадмеєю. Амфіон одружився на Фебі, донці Асона. У Фівах туристам показують загальну могилу братів.

Зеф. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Немезида — Богиня помсти. У обов’язки Богині входило покарання за злочини, спостереження за чесним і рівним розподілом благ серед смертних. Немезида була народжена Ніктою в покарання Кроносу.

Нептун — древній бог римського пантеону. Його ототожнювали з Богом грецької міфології Посейдоном.

Ніке — крилата Богиня перемоги, персоніфікація перемоги, донька Океаніди Стікс і Палланта, сина Титана Крія.

Пан — польовий і лісовий Бог, заступник тих, що пасуться в лісі і в полі стад, володів дарма пророцтва, вважався сином вісника Гермеса і онуком Кроноса (Сатурну). У римлян йому відповідає Фавн.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Селена — грецька Богиня місяця. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Тіхе (Тіха, Тюхе) — грецька Богиня випадку і долі. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Харити — грецькі Богині краси і витонченості. У римській міфології їм відповідають… дізнатися